E hene, 02.08.2021, 08:10 AM (GMT+1)

Lajme

Policia e Kosovës nuk i pranon provat e gjetura nga i zoti i shtëpisë Mehaj

E hene, 24.08.2009, 09:46 PM


Sot me daten 24.08.2009 ne ora 11 Enver Gjon Mehaj paraqitet per here te pare ne policine lokale te Istogut per te deponuar provat e gjetura nen germadhat e shtepise pas kthimit nga Norvegjia. Ne qese perplot me doreza te dyerve dhe brava dhe mekanizma te hapjes dhe mbylljes se dyerve me celsa, poashtu edhe nje mjet shume i forte me hallka me te cilen ishte perforcuar dera e hyrjes se shtepise Mehaj ne Prigode, u refuzuan te pranohen si prove ne policine e Istogut.
Ne vend se policia e Kosoves te siguronte vendin e ngjarjes dhe te merr ndonje prove qe eshte relevante per rastin ata nuk kishin levizur as nje cope tjegull nga vendi i ngjarjes. Me kujdes dhe ne menyre sa me te mire nje nga nje tjegull dhe mbeturine pra deres se hyrjes u kontrolluan nga vet pronari i shtepise Mehaj. Aty gjeta hallkat e forta me dry te pacelur dhe hallke te keputur nga dora e keqberesit. Keto provat na binden neve se gjithcka eshte planifikuar dhe organizuar mire. Por shpresa e fundit eshte profesionistet e huaj te cilet kane paralajmeruar nje hetim te mire, ndoshta vone por me mire vone se kurre sepse edhe policia e Kosoves do te bindet vet se zjarri eshte i vene me qellim. Athua ky refuzim i provave per ti deponuara ne polici i rrenjet me thelle_ Kete tja leme kohes. Por nje gje eshte e sigurte se bashkesia nderkombetare po e percjell rastin me vemendje dhe keqberesit do te arrestohen nese nuk kane perdorur doreza dhe maska. Mos u mezitni per deme materiale, ato jane imtesi ne krahasim me demet e imazhit te vendit tone te dashur, Kosoves.
Kalofshi nje dite te mire, Enver Gjon Mehaj, Kosove


(Vota: 10 . Mesatare: 3/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora