E diele, 25.07.2021, 12:14 AM (GMT+1)

Lajme

Një bamirës ndihmon me 7.430 kg miell skamnorët në Drenicë‏

E hene, 24.08.2009, 06:54 PM


Bamirësi R. Haxha dhe kryetari i komunës së Skenderajt, Sami Lushtaku
Bamirësi R. Haxha dhe kryetari i komunës së Skenderajt, Sami Lushtaku
SKENDERAJ,24 GUSHT 2009-
Skamnorët e komunës së Skenderajt, janë ndihmuar nga Rexhep Haxha nga fshati Sfaraçak i  Vushtrrisë, me 7.430 kg miell. Kjo sasi e miellit i është dorëzuar udhëheqjes komunale në Skenderaj, të cilët e kanë çmuar lartë bamirësinë e Rexhep Haxhës. Do të jetë Drejtoria për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale e Skenderajt që do t’ua shpërndajë miellin familjeve të varfra në Drenicë.

Hajdin ISLAMI


(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora