E marte, 27.07.2021, 11:46 PM (GMT+1)

Lajme

OJQ “Thirrjet e Nënave” kërkon identifikimin sa më të shpejtë të mbetjeve mortore

E marte, 01.09.2009, 06:58 PM


Shkruan: Hajdin Islami

PRISHTINË,1 SHTATOR 2009-Zëvendësministri i Ministrisë së  Drejtësisë së Kosovës,Arsim Janova vizitoi sot grevistet e Organizatës Joqeveritare “Thirrjet e Nënave” nga Gjakova, të cilat, në oborrin e Zyrës për Persona të Zhdukur dhe Mjekësi Ligjore në Prishtinë, janë duke mbajtur grevë urie, me kërkesë të vetme, identifikimin sa më të shpejtë të rreth 400 mbetjeve mortore të cilat gjinden në hapësirat e këtij institucioni. Zv.ministri Janova i informoi grevistet se Ministria e Drejtësisë është duke bërë krejt çka është e mundur, në kuadër të kompetencave që ka, që identifikimi i tyre të bëhet sa më shpejtë. Po ashtu grevistet u njoftuar se Ministria e Drejtësisë është angazhuar që përkohësisht të rregullohet çështja e vendosjes së mbetjeve mortore, përmes projektit të filluar ditë më parë të quajtur  “Dhoma e ftoftë”, ku do të vendosen nëpër sete të veçanta secila mbetje mortore.


(Vota: 1)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora