Ilir Dardani: Maria - engjelli i pafajshem, viktime e shoqerise se semure shqiptare!

Dikur ne tokat arberore ishte kohe tjeter. Nuk kishte ligje. Nje luftetar i shquar do te shfaqej, i cili, pervec shpates per Liri kunder aziatikeve islamo-osmane, perdori edhe penen per Drejtesi ne te mire te shqiptareve. Leke Dukagjini krijoi ‘’shtetin’’ demokratik te kohes me Kanunin...

Ilir Dardani: Zezesi Kombetare

Shqiptaret, populli me i perkryer ne bote. E? Shaka, sigurisht. Dhe jo thjesht shaka, por speciale, shume e shendeteshme, pa asnje gram kripe! Jo, nuk eshte OK te jesh mysliman. Te jesh anetar i Fese Terroriste Islame do te thote qe je Terrorist. Ne nje menyre ose nje tjeter te gjithe besimtaret ...

Ilir Dardani: Zhiti - Kisha - Permbytja - Mohuesit - Xhuvanet - Politika - Islami

Visar Zhiti eshte njeri, shqiptar, shkrimtar dhe intelektual i madh. E sa per ''myslimanizmin'' e tij, ai eshte nje nder katoliket me te shquar te kombit tone dhe do kishim nderin te na perfaqesonte ne Vatikan. Por keshtu nuk mendon edhe kisha katolike, e cila duket se eshte rrembyer nga nje ...

Ilir Dardani: Religjioni i Paqes ne aksion - masakron gazetaret

Humanizmi Perendimor eshte shnderruar ne Vetevrasje. Myslimanet po vrasin myslimane cdo dite dhe kete e bejne ne emer te islamit. Aq shume kane vrare saqe nuk ben me lajm! Ne ne Europe besojme tek liria dhe te drejtat e njeriut. Ne besojme ne nje Kushtetute Demokratike...

Ilir Dardani: Islami - Aksioni - Hashimi - Tironcit - Masakrimi - Leshi

Per mua, nje nder shprehjet me absurde gjate gjithe historise se botes eshte ''Islami - Religjioni i Paqes''. E ardhmja nuk dihet, edhe pse c'mbjell sot do te korresh neser, por e djeshmja (qe me lindjen e islamit) deri tek e sotmja eshte ana e kundert e paqes. Kete shprehje e kane perdorur edhe shume ...

Ilir Dardani: Kolec Traboinit, Demir Krasniqit dhe... Islamit

Nuk eshte hera e pare qe katolikucet nuk kursejne asgje kunder meje. Nje Zef me ka kerkuar adresen qe te vije te me vrase, ndersa nje Zef tjeter me ka thene se ''ende mbaj ere myslimani, e cila s'do me ike kurre''. Qe te dy (dhe plot zefuce te tjere) jane viktima te injorances se tyre, nuk dine te shkruajne...

Ilir Dardani: Kurban per Bajram! (18+)

Lavdrim Muhaxheri nuk eshte nje individ, por eshte nje religjion dhe shume popuj. Eshte popull sirian, iranian, turk, shqiptar etj. Apo eshte vetem nje popull-shtet-komb, Islam? Islami ''brina (brire) nuk ka'', por ka dhune te permasa te pabesueshme. Islami, ''Feja e Paqes'', eshte ne lufte me Djallin e Vdekur Hitler...

Ilir Dardani: Shpella - Islamushja - Kercimi - Qente - Izraeli - Kalifi - Islami

Qe te mos keqkuptohemi: Une nuk i fus te gjithe shqiptaret ne nje thes. Ka plot shqiptare te mire. Por... shqiptaret e mire jane minoritet sepse: Ka shume ekstremiste islamike, ka shume myslimane te pacipe qe jetojne si fshataret e vendeve arabe te shekullit VII, nuk duhet anashkaluar fakti...

Ilir Dardani: ShqipoArabet - BesnikuAntishqiptar - AntishqiptariHero - AvokatiAnadollak

Ka ca talent si shkrimtar por sa here flet per politiken apo shoqerine tregon idiotin anadollak apo antishqiptarin. Besnik Mustafaj ishte Minister i Jashtem i Shqiperise ne kohen kur tha se ''Kosoves i mjafton vetem nje Pavaresi e Kushtezuar''! Tani na thote se ''Duhet te jemi me aktive ne Konferencen Islamike''...

Ilir Dardani: Treshja me RobQ*** e historise monderne kombetare

Sikur asgje negative te mos vinte nga kjo ideologji, ai eshte i huaj. Por kur mendon se cfare mjerimi sjell islami ne trojet tona lind deshira per ta bere ta paligjshem. Islami te ben me turp: me vjen turp qe jam shqiptar. PsikoKryeministri i Shqiperise Edi Rama, ky KryeBudalla nuk ka tru...

Ilir Dardani: Zgjedhjet ne Dardani - flasin: Mehmetaj, Kabashi, Keka, Zeqiraj, Kelmendi, Çeliku, Sopi, Ismajli

Vota eshte e shenjte dhe gjithesecili ka te drejte te votoje pa presionin e askujt per ate qe mendon se do e ndryshoje pozitivisht jeten e tij, te familjes dhe mbare qytetareve shqiptare. E kisha fjalen per voten e drejte dhe jo per cdo vote sepse ka plot vota mekatare, sidomos ne shoqerine e pazhvilluar ...

Ilir Dardani: Islami - Demaci - Qosja - Janullatos - Serbet - Pirraku - Kufiri - Orgjia

Jo, ne jemi shqiptare e europiane dhe nuk e shnderrojme veten tone ne dicka tjeter per hir te nje pushtimi. Pervelimo-poshterimit shekullor i kemi dale kunder dhe do te vazhdojme ta bejme. Ka vite qe ketu ne Zemra Shqiptare kemi folur per te shkuaren, te tashmen dhe te ardhmen islamike...

Ilir Dardani: Islami dhe Jo-ja e Bashkimit Europian

Ne ''Jamais Vu'' te Mustafa Nanos, Kryeministri Edi Rama Shqiperine me shume fe e shikon si ''pasuri kombetare'', nderkohe thote qe ''feja islame eshte bere pengese'' per po-ne qe nuk na e dhuroi  BE. Rama shton qe ''i perket mendimit europian ne lidhje me multi-kulturen dhe multi-religjionin'' ...

Ilir Dardani: Edi Rama, ky komunisto-islamik!

Disa nga perkrahesit e mendimeve te mia me vinin nota negative kur nuk thoja fjale te mira per Edi Ramen. Por edhe me negative kur njihja ndonje vlere te Sali Berishes, sepse pervec te tjerash mbahej si kryeanadollaku i Shqiperise. Ja ku e keni tani Edin tuaj, kryeminister, kryekomunist dhe kryeanadollak! Ah... se gati harrova ...

Ilir Dardani: Lubonja - Haradinaj - Seferi - Lama - Vetefundosja - Hyseni - Islami

Kohe me pare kam thene qe diktatorit komunist Enver Hoxha i fshihet nje mekat sepse ka denuar Fatos Lubonjen. Ka raste qe e zbus pak mendimin me kalimin e kohes, por Lubonja gjithnje e me shume e fuqizon cmendurine e tij te pakufishme. Fatos Lubonja shitet si njeri ''nderkombetar''...

Ilir Dardani: Sali Shiu, Edi Bresheri dhe Ilir ''Dielli''!

E futi Shqiperine ne Konferencen Islamike dhe u largua duke e lene aty. Me kete akt Sali Berisha dhunoi shtetin Laik. Iku pa na treguar ndonje te mire qe na erdhi nga anetaresimi ne nje konference te tille, e cila nuk ka ne gjirin e saj asnje shtet te vetem demokratik. Pohoi se turqit ...

Ilir Dardani: Hoxha - femrat jane rruspia dhe kurva

Hoxhallaret shqipfoles, sidomos ata nga Kosova e Maqedonia, jane llumi i shoqerise shqiptare. Aktet kriminale te individeve jane vepra qe denohen nga shoqeria, por dhuna dhe poshterimi ndaj femres vjen pikerisht nga harbutet qe flasin ne emer ...

Ilir Dardani: Per kater te RiVrare dhe per ... IslamoTurkoPushtuesoFilucet

Nuk u niset per te cliruar atdheun. Atdheu nuk clirohet duke zevendesuar diktatoret me diktatore dhe hajdutet me hajdute. Besonit se me protesten tuaj do largonit kryekeqesite dhe do ktheheshit ne shtepite e juaja me ''pranveren shqiptare'' ne zemer ...

Ilir Dardani: Jozefine, te paste nana por mos te paste kombi!

Do doja shume qe zonja Jozefina Topalli te ishte ajo qe nuk eshte. Gjithmone kam shpresuar se do shfaqet nje dite kur Jozefines t'i perputhet bukuria natyrale e jashtme me ate truroren. Kot! Ishte dhe mbetet fytyre-bukur e tru-shemtuar. Fytyra eshte dhurate ndersa truri fitohet me pune ...

Ilir Dardani: Muhameti beri seks me Aishen 9 vjece

Per te perjashtuar zerat e cjerrur islamike shqipfoles me duhet te theksoj se Dr Ahmad Al-Mu'bi nuk eshte nje islamofob (edhe pse te jesh islamofob eshte detyre e njeriut qe vlereson jeten dhe njeriun), por eshte nje njeri i shkolluar ...

Ilir Dardani: Shqiptaret, Heronjte dhe Islami

Heronjte rane sepse heronjte ne Shqiperi bien. Ne kryeqytetin e ketyre fare shqiptareve ulerima islamo-osmane poshteron nje burre qe keta fare shqiptaresh e mbajne si heroin e tyre kombetar. Kete poshterim te shemtuar e kane zbukuruar me nje fjale te famshme: Tolerance! Dhe duke u shtrenguar mire pas kesaj idioto-tolerance ...

Ilir Dardani: Zogu, Nazmija, Romet, Islami Vrases dhe Vrasesi Islam

Pasi hyne ne ''shtepine e zotit'', karikohen me urrejtje dhe dalin te betuar per te vrare dhe vrasin. Nuk kane zemer, as tru dhe s'mund te kene as Zot. Jane teper te ndjeshem, nuk tolerojne, nuk dine dhe nuk duan te dine mbi lirine e shprehjes apo ''pacavure'' te tjera qe i ofron Demokracia. Me ata duhet te jesh i kujdesshem, sepse mbi te gjithe te tjeret urrejne veten e tyre ...

Ilir Dardani: Ish te burgosurit politike dhe Salihi

Ata u denuan kot. Vitet me te bukura te jetes se tyre iken per te mos u kthyer me kurre. Cdo second i dites, vitit dhe dekadave ishte dhune. Eh ‘’leckamanet’’ e puneve te renda pa pagese, peligjexhinjte plot kallo e arome nentoke, tru-ndriturit - si pakice e Shqiperise, sakrifikuan kot jeten e tyre per nje Shqiperi shume me te mire, per nje demokraci qe mbron edhe vlerat e martireve te kombit. Kryeministri i Shqiperise e devijon pyetjen direkte per te burgosurit politike sepse nuk ka pergjigje, nderkohe fillon te permende aktualitetin e ish te ...

Ilir Dardani: Kadri Mani, njeriu i Madh i Shqiperise Etnike

Kane kaluar 75 vjet qe nga koha kur lindi nje njeri: Kadri Mani! Ose Kombetari Mani. Ne sot mbajme zi per te sepse gjithe jeten na mbushi me bardhesi. Me Manin tone kemi shkembyer edhe replika te ashpra, por qe te jap vleresimin tim per te nuk eshte dashur te nderroje jete! Lindi me 23.01.1937 ne Makreshin e Ulet te Artanes, por ai theu kufirin e mbare fshatrave dhe qyteteve te Shqiperise se Tij Etnike. Ai ishte dhe mbetet Shqiponje qe fluturon ne cdo cep te Shqiperise. Nderroi jete dhe do na ...

Ilir Dardani: Jo Perparim Demit dhe, sigurisht, Jo Islamit!

Ekziston edhe nje fare Perparim Demi qe vetequhet Doktor, por qe nuk ka sheruar as shqipen e tij. Thame per islamucin Muhamet Hoxhaj se ishte njeriu me i afert i analfabetit, por tani kemi te bejme me nje kusheri te ketij te fundit. Nje njeri qe calon me gjuhen shqipe duhet t’i fshehe ‘’gradat’’ ne menyre qe mos te tregoje publikisht se eshte diplomuar duke vjedhur vezet e pulave te fshatit per te marre nje diplome ...

Ilir Dardani: Funderrima islamike Muhamet Hoxhaj dhe disa fakte te mjerimit islamik

Reagoj per shqiptaret dhe jo per kete krimb islamik, sepse nuk kam aq kohe sa te humb me kete specie bukshkale, gjakprishur e injorant te Kosoves. Ky shkrim eshte per te freskuar kujtesen e atyre qe ende ndodhen ne enderra te bukura islamike, por qe zgjimi nga gjumi i gjen perballe veteshkaterrimit. Shqiptaret kane pasur, kane dhe do kete probleme me islamin e tyre, i cili do te sulmohet gjithmone...

Ilir Dardani: Lufte ne Puke, pukjani vret … ke? - Pukjanin sigurisht.. ke tjeter?!

Asnje pushke nuk u ‘’qit’’ nga pukjanet, kur leshoheshin bresheri mitralozesh nga serbet ne kokat e femijeve, motrave dhe vellezerve tane ne Dardani. Asnje pukjan nuk luftoi armikun qe kerkonte shuarjen e tij. Asnje pukjan nuk vrau as te pakten nje hanibalist serb per te shpetuar disa jete shqiptaresh. Ne fakt pushket pukjane kane munguar pergjate historise...

Ilir Dardani: Ne emer te Zotit te Dashurise refuzoni Allahun Vrases! (+ video e tmerrshme!)

U vra edhe nje njeri. Ishte i ri. Askujt borxh s’i kishte. Me thike ja keputen koken…sepse keshtu thote ‘’Allahu’’ dhe ‘’i derguari i tij, Muhameti’’. Pergatituni, neqoftese jeni te forte, te shikoni se si thika islamike vret.Por me pare, ne menyre te drejtperdrejte dua te them se myslimanet besojne ne‘’Allah’’ nga frika dhe jo nga dashuria apo miresia. E, natyrisht edhe myslimanet shqiptare. Duke qene se prinderit e tyre jane viktima te ...

Ilir Dardani: Pse nuk duhet qe Presidenti te jete i komunitetit ortodoks

Neqoftese Presidenti do zgjedhej per te respektuar besimet fetare, ajo apo ai do duhej t’i perkiste komunitetit me te vogel, atij katolik (por qe eshte rritur dukshem ne vitet e fundit), sepse nuk ka pasur Kryetar/e Shteti asnjehere ne 100 vitet e fundit.Respekt te jashtezakonshem per ortodokset e sotem, kuptohet ata te ndershmit qe nuk jane shitur tek greket, por MbiRespekt per rilindasit tane te ketij komuniteti qe ishin shtylla kryesore e shqiptarise, nje pjese e te ...

Ilir Dardani: Rama, Meta dhe pak Jo-Islam

21 Janari i dhimbjes dhe cmendurise se radhes ne Shqiperi u organizua nga Partia Socialiste, komiteti i saj qendror me shokun Edi Rama ne krye. Kater shqiptare te pafajshem e naive u vrane barbarisht nga ushtaret e Sali Berishes, ish komunist, sot kryeminister i vetedeklaruar me gjak turk dhe Ilir Metes, politikan dhe hajdut. Gjithcka ndodhi pasi Meta me gojen e tij u tregonte shqiptareve se ishte i korruptuar. Arsyet per te besuar se Edi Rama luftonte per shqiptaret shteruan sapo u shijua nje darke, sapo u lepine gishtat pas ngrenjes se ngjales ne vilen luksoze te ndertuar me leket e ...

Ilir Dardani: Nano, Lubonja, Klosi, IslamikoMaqedonet dhe Banda Islamike

Ne ishim te fundit ne Europe ne kohen e partise, sic jemi edhe tani ne kohen e partive. Per kete vend te pare nga fundi ka merita te jashtezakonshme edhe Fatos Nano, te cilin shqiptarucet e pagdhendur duan te bejne edhe President. Sikur ne kemi kontrate shekullore me keta (anti)politikane! Cdo njeri qe pervec pamjes fizike ka edhe gjera te tjera te ndryshme nga Gomari eshte ne dijeni te ‘’madheshtise’’ se ketij pijaneci e bixhozxhiu. Me Sali Berishen shqiptaret ishin ‘’kenaqur’’ ne vitet e para te ...

Ilir Dardani: Shkerdhata Anadollake Salih Berisha dhe Deshtimi i Shqiptareve

Helmuar ne shpirt e degjeneruar ne fare e fis, ashtu si plot shqipfoles te tjere, Salih Berisha vazhdon te jete i njejte: nje shkerdhat anadollak qe luan me historine dhe te...

Ilir Dardani: Bamir Topi, Sali Sulltani, Spahiu dhe Kurti

Bamir Topi me votat e demokrateve eshte bere President i Shqiperise, por ne menyre te turpshme ka votuar kunder Lulzim Bashes per Kryetar Bashkie. Shfaqja e tij perkrah ...

Ilir Dardani: Partia AntiShqiptare Komunisto-Demokratiko-Socialiste e Shqiperise, Islami dhe Katoliket

Nese Shqiperia do te ishte nje vend normal, sigurisht qe nuk eshte e nevojshme te jete nje vend i perkryer, Ilir Meta do te ishte sot brenda hekurave duke vuajtur denimin...

Ilir Dardani: Gjergj Fishta - Poeti Kombetar i Shqiptareve

Kur kam hapur sondazhin per te votuar secili ne menyre te fshehte njerin nga poetet e shquar si Poet Kombetar nuk kane munguar reagimet miqesore dhe armiqesore...

Ilir Dardani: Eshte koha te largohet Islami i Kosoves dhe Saliu i Shqiperise

Perditshmeria eshte shume problematike per mbare shqiptaret, por fale Islamit tani kemi edhe nje problem tjeter madhor: Terrorizmin Islamik. Fale Islamit kemi copa ...

Ilir Dardani: Shqiperia, vendi ku Diktatori Komunist lotohet si President Demokrat!

Mediat socialo-kumuniste te Shqiperise humben njeriun e madh, ish-presidentin (e tyre), Ramiz Aline. Askund nuk lexohej ‘’diktator’’ apo ‘’komunizem’’. Epo gazetaret shqiptare...

Ilir Dardani: Duart Lart dhe Islamin Poshte

Islami ka problem me ne dhe ne kemi problem me islamin. Islami ka problem edhe me zgjedhjen e Presidentes se Kosoves. Pse? Sepse eshte Femer dhe ‘’allahu’’ nuk lejon qe...

Ilir Dardani: MajmunoQenHoxha i Maqedonise kunder Bogdanit, Kastriotit, Terezes dhe Josif Bagerit

Nese nuk do te vinte demokracia ne Shqiperi dhe Liria ne Dardani e Maqedoni ne kurre nuk do njiheshim me krijesat e turqve ne trojet Arberore. Pasi u mund Semundja...

Ilir Dardani: Shqiptaret dhe Pushtuesit

Turqit kane emigruar aty ku sot quhet Turqi ne shekullin 11-te. Nese gabimet historike do te viheshin ne vend turqit do te ktheheshin nga kane ardhur, pra ne Azine Qendrore. Me ...
Kryesore