Mos humbisni: Alma Lama në ValaMalaShow (Video)

Mos humbisni: Alma Lama në ValaMalaShow (Video) ...

'Detyrat' e fëmijëve gjatë verës, flet Entela Binjaku

'Detyrat' e fëmijëve gjatë verës, flet Entela Binjaku...

Në Tempull nga Anisa Ymeri: Spaçi, 45 vjet nga revolta

Në Tempull nga Anisa Ymeri: Spaçi, 45 vjet nga revolta...

Eduaktiv - Entela Binjaku

Eduaktiv - Entela Binjaku...

Vizioni i pasdites: Kur të dy janë mësues

Vizioni i pasdites - “Kur të dy janë mësues” - 7 Mars 2018 ...

Tahir Shabani në Linja Shqip

Tahir Shabani në Linja Shqip...

Agim Gashi: Elegji për President Rugovën

Agim Gashi: Elegji për President Rugovën...

Agim Gashi: 7 Shtator në Kaçanik

Agim Gashi: 7 Shtator në Kaçanik...

Agim Gashi: Këngë për Shukrije Obertincen

Agim Gashi: Këngë për Shukrije Obertincen...

Gjurmë Shqiptare: Prijësi i Kuvendit të Dheut

Ne vitin 1860 nje foshnje lindi ne burgun e Prishtines. Djaloshi shpejt u be ne nje prijes te njohur. Familjen ja masakruan, shtepine ja dogjen disa here si hakmarrje per humbjet qe u shkaktoi osmaneve e me pas serbeve. Tentuan ta joshnin me para e pushtet, por e ndalen veç me ...

Mirëmëngjes Shqipëri: Pse po plakemi si popullsi

"Mirëmëngjes Shqipëri" - Pse po plakemi si popullsi...

Hoxhë Jakup Hasipi: Rrënimi i flamurit të allahut

Hoxhë Jakup Hasipi: Rrënimi i flamurit të allahut...

Arbana Xharra në Komitet

Arbana Xharra në Komitet...

Bill Clinton: Statement on Kosovo Intervention, 24.3.99

President Bill Clinton - Statement on Kosovo Intervention...

Azem Hajdari: Kosova, Vatra e Shqiptarizmit

Intervistë me Azem Hajdarin, 02.09.1998...

Shaban Krasniqi me një këngë të re për Azem Hajdarin

Kantautori i njohur vushtrrias Shaban Krasniqi na shkroi si më poshtë:“Para pak kohe më ra t’a lexoja një poezi për martirin e demokracisë shqiptare Azem Hajdari, shkruar nga poeti i njohur Agim Doçi, e që më pëlqeu shumë...

Shkrimtari Azem Deliu në Komitet

Shkrimtari Azem Deliu në Komitet...

Ky është vendi im - Armët

Ky është vendi im - Armët...

Jahja Drançolli në Komitet

Jahja Drançolli në Komitet...

Entela Binjaku në Hapësirë e Rezervuar: Bixhozi

Në emisonin e radhës biseduam për varësin e shqiptarëve ndaj bixhozit dhe ndikimi në familje e shoqëri. Sociologia Entela Binjaku bëri një analizë të thelluar të situatës në vend. Kjo është një sëmundje u shpreh Entela dhe shtetit duhet të ngre mekanizma të till që ti vë fre këtij ...

Dritëro Agolli kërkonte reformimin e Partisë

Dritëro Agolli përveçse një gjeni i letrave ka qenë edhe deputet i Shqipërisë për gati 40 vite. Ai ka ushtruar funksionin e tij si deputet për 30 vite në kohën e komunizmit dhe gati 10 vite në epokën e tranzicionit, duke u kthyer në një nga personalitetet qëndrore të ...

Ekspozitē për Shenjtërimin e Nënë Terezës

Ekspozitē për Shenjtërimin e Nënë Terezës në Emmendingen 2016 ...

Arbana Xharra në Komitet

Arbana Xharra në Komitet...

Entela Binjaku në Lind On

Entela Binjaku në Lind On...

Dava Gjergji: O Ramush na ke me veti

Dava Gjergji: O Ramush na ke me veti ...

Target: Heroina Marie Shllaku

Target: Marie Shllaku...

Pa Rrotlla: Intervistë me Azem Hajdarin, 02.09.1998

Pa Rrotlla: Intervistë me Azem Hajdarin, 02.09.1998...

Ramush Haradinaj në Rubikon

Ramush Haradinaj në Rubikon...

Mesditë - Niveli i arsimit në Shqipëri

Mesditë - Niveli i arsimit në Shqipëri...

Krimi në familje, Entela binjaku: Situata alarmante

Krimi në familje, Entela binjaku: Situata alarmante, shkak mungesa e shërbimeve sociale...

3JAT - E ftuar Entela Binjaku

3JAT - E ftuar Entela Binjaku...

Paul Joseph Watson: The Truth About the Trump Protests

Paul Joseph Watson: The Truth About the Trump Protests...

Gjurmë Shqiptare: Historia e panjohur e Skënderbeut

Cila është historia e panjohur dhe e jashtëzakonshme e Gjergj Kastriot Skenderbeut? Ndiqni të plotë dokumentarin "Gjurmë Shqiptare" të gazetarit Marin Mema...

Në Tempull nga Anisa Ymeri: Në gjurmët e At Fishtës

At Gjergj Fishta, në gjurmët e tij me studiuesit Persida Asllani dhe Ardian Marash në emisionin 'Në Tempull' nga Anisa Ymeri në News24. Mjer ai, në të cilin shkrepshin artikujt e Patër Gjergjit!- kështu shkruante vite shkuar At Zef Pllumi...për Fishtën...

Gjurmë Shqiptare: Histori e frikshme që rrëmbeu jetët

Historite e dhimbshme te klerikeve katolike qe u ekzekutuan, burgosen, torturuan gjate regjimit komunist . Nje dokumentar qe sjell deshmi rrenqethese duke zbuluar nje realitet te dhimbshem. Ndiqni te plote Gjurme Shqiptare te gazetarit Marin Mema...

Në Tempull nga Anisa Ymeri: Kujtesa e Rugovës

Në Tempull nga Anisa Ymeri: Kujtesa e Rugovës ...

Exclusive: Shqipëria drejt plakjes

Exclusive: Shqipëria drejt plakjes...

Aktivitetet e shoqatës Yjet e Kosovës

Aktivitetet e shoqatës Yjet e Kosovës...

Koncerti për Shenjtërimin e Nënë Terezës

Koncerti për Shenjtërimin e Nënë Terezës...

Krenari Shqiptare në Vatikan

Dokumentar mbi veprimtarine artistike te Ndue Lugja realizuar nga Engjell Ndocaj, Bujar Kore dhe Lulzim Sula - RTSH...
Kryesore