E enjte, 25.02.2021, 05:47 AM (GMT)

Shtesë » Shoqëria

Pse seksi kërkon gjithmonë angazhim nga femrat

Nuk është sekret fakti që femrat janë shpesh faktorë për ndryshimin e një marrëdhënieje. Mënyra se si gjërat funksionojnë ditët e sotme bëjnë që femrat të jenë më pjesëmarrëse se sa partneri i tyre, si në jetën shoqërore, në familje dhe në shtëpi, këto janë shprehje të mbështetjes...

Adoleshentët dhe Seksi

Para një viti, me nxënësit dhe mësuesit e një shkolle të Tiranës organizova një bisedë për problemet e tyre seksuale. Qëllimi ishte të njihja shqetësimet e vajzave dhe djemve lidhur me seksin. Mblodha në mënyrë anonime pyetjet e tyre dhe diskutova me ta...

Matilda Micini, dua të bëhem mit, si Merlin Monro

19 vjeçarja Matilda Micini dëshiron që të jetë shumë e suksesshme në fusha të ndryshme të artit, si modele, aktore etje. Ajo thotë se e kam një pikë referimi që ka arritur të jetë shumë e famshme, jo vetëm në të gjallë, por edhe e vdekur dhe kjo është Miti i pazëvendësueshëm deri më sot, Merlin Monro. Micini tregon për revistën “Spekter” se do të...

Hueyda El Saied, ja çdo të thotë të vishesh Cavalli dhe D&G

Show girl, Hueyda El Saied jo vetëm e suksesshme në fusha të ndryshme të artit që ka provuar: si balet, këngë, prezantim, shkrimtare…., por edhe mjaft e paraqitshme dhe e veshur me shumë shije dhe elegancë.  Të gjithë mund të jenë kureshtar se kush stilon veshjet e saj… plot sharm dhe me një stil unik, por në shumicën e rasteve Hueyda thotë se i ideon vetë...

Luana Vjollca emocionet e të shkelurit në “Fashion TV''

Është vetëm 15 vjeç, por mosha për modelen Luana Vjollca nuk është aspak një pengesë. E zgjedhur nga agjensia prestigjoze e modës “Elite Model Look” ajo do të jetë edhe imazhi i sfilatës së Joni Peçit e cila do të organizohet në Paris dhe ku do të prezantohet në kanalin “Fashion Tv”. Por jo vetëm kaq, Luana është zgjedhur të jetë...

Ngjyra e 2008-s

Sipas kërkuesve të stilit dhe tendencave më të fundit, do të bëhet një modë dhe tashme është një fenomen në rritje prej disa vitesh, i përforcuar edhe nga filmi “Maria Antonietta” me regji te Sofia Coppolas...

Për një look perfekt

Estetistët japin këshillat e tyre si të përgatisim fytyrën, si të zgjedhim një krem pudër ideale në përputhje me moshën, ngjyrën e përshtatshme dhe si ta aplikojmë për të përftuar një rezultat perfekt...

Sa e vështirë të çmendesh për dashurinë...!

Djemtë tanë e kanë pak të vështirë të ekspozojnë forma publike të pasionit. Por shembujt nuk mungojnë, që nga gjestet e vogla e të ëmbla të dashurisë deri tek marrëzitë esktreme. A keni parë ndonjëherë në rrugët e Tiranës një djalë me një buqetë të madhe lulesh në duar që rend? ...

Model - Linja e re e xhinseve në Paris nga një model shqiptar

Ish futbollist, artist në shpirt, por mbi të gjitha tepër i apasionuar mbas modës dhe pasarelave Olsi Stromi nuk ndalet përpara asgjëje. Ai është i vetmi model shqiptar ( pas Fatjon Pustinës) që pritet të shkojë në Milano. Model në agjensinë prestigjoze “Rikardo Gajli” ai është zgjedhur nga kjo agjensi si përfajqësuesi i imazhit të saj mashkullor...

Në parajsë mund të të çojë dhe një puthje e vetme

Është një etapë e detyruar. Të gjithë pak a shumë praktikojmë këto lloj puthjesh. Por fakti që këto janë puthje klasike nuk do të thotë t'i lëmë pas dore. Në qoftë se janë kaq të njohura dhe të praktikueshme sepse janë sensuale? Atëherë le të shfrytëzojmë rastin?!...

Kane thene per Dashurine... (III)

Mësoni, mësoni, mësoni dhe do të bëheni të arsimuar; dashuroni, dashuroni, dashuroni dhe do të bëheni të mëdhenj. Tomaseu. Në dashuri nuk është rritur askush. Eemarku...

Agnesa Vuthaj

Agnesa Vuthaj lindi më 8 shkurt 1986 në Istog. Ajo u zgjodh 2003 Miss Kosova dhe 2004 Miss Albania...

"Molla E Dheut" Dhe Vlerat Ushqimore

Patatja është shumë e pasur me karbohidrate (sheqer në trajtën e amidonit) dhe me lëndë azotike (proteina), me vitamina dhe kripëra minerale, etj. Siç dihet, karbohidratet (sheqernat) janë burimi kryesor i vlerës energjetike që ka nevojë njeriu...

Kujdesi, si te kemi Dhembe te shendetshem

Dhembet e qumeshtit jane gjithsej njezet. Dhembet e pare dalin perafersisht pas muajit te gjashte te jetes, ku se pari dalin dhembet e poshtem preres. Te gjitha dhembet e qumeshtit dalin perafersisht deri ne moshen 3 vjeçare...

Rrefime biondesh te penduara

Vjen një çast në jetën e çdo vajze kur ajo nuk është më e kënaqur nga pamja e vet. E nëse ndokush mund të mendojë se kjo nuk mund të ndodhë kurrsesi me biondet (thuhet se janë të preferuarat e meshkujve!), ka ardhur koha të ndërrojë mendim...

Çfarë kompleti intim duhet të vishni për një festë?

Kompleti që duhet të zgjidhni duhet të jetë Superseksi! Ja cila është fjala kyç për të përshkruar veshjen intime për çdo festë. Çdo femër në një festë duhet të ndjehet seksi, sensuale, dhe e  papërballueshme...

Duhani dhe Familja

Të rinjtë që fillojnë përdorimin e cigares në moshe të re e kanë me të vështire ta lënë cigaren. Eksperimentet janë bërë duke vendosur nikotinë tek minjtë. Aty u vu re se minjtë femra, me moshë pothuaj të njëjtë me një vajzë rreth 14 vjeçare, morën dy herë më shumë nikotinë se minjtë më të vjetër...
Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora