E merkure, 07.12.2022, 12:39 PM (GMT)

Përjetësi » Ismajli

Nuhi Ismajli: Diktatori shpërblen shkrimtarin!

E çuditshme! Absurde! Shumë, e pabesueshme! Por, e vërtetë: Diktatori shpërblen shkrimtarin !!! Diktatorët, edhe historikisht dëshmohet, se kanë synuar t’iu ofrohen shkrimtarëve...

Nuhi Ismajli: Skënderbeu sipas pikëpamjeve antishqiptare

Figura e kryeheroit kombëtar shqiptar Gjergj Kastriotit – Skënderbeut, që nga ditët e para të lavdisë së tij e gjer më sot, ka frymëzuar vepra të shumta e të larmishme të fushave të ndryshme të krijimtarisë së autorëve shqiptarë...
Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora