E hene, 27.03.2023, 06:37 PM (GMT+1)

Mendime » Dardani

Ilir Dardani: Faqja e zeze e Shqiperise (IV)

Me nje pavaresi te kushtezuar ne duar, endemi por nuk shkojme larg sepse te qeshuren e zemres e kemi harruar. Me kujtohet kur qenjet e liga pergojonin, tallnin presidentin me te madh qe kane pase shqiptaret ndonjehere, madheshtine...

Ilir Dardani: Shqiptaret ne prag te thyerjes se madhe!

Perpara se te hy ne thelbin e temes, me duhet te falenderoj publikisht stafin e Zemra Shqiptare qe me dhane mundesine te vazhdoj te shkruaj, edhe pse jam i padeshiruar me mendimet e mia tek nje pjese shqiptaresh, ne menyre te...

Ilir Dardani: Une, tru-drejtuesi i se ardhmes se mire!

Para pak vitesh, po shikoja nje ndeshje futbolli ne nje qytet te Evropes, dhe pasi ekipi im shenon, u hodha nga gezimi. Njeri qe, sic duket nuk i pelqeu reagimi im, gjithashtu as ekipi per te cilin beja tifozllek, thote me ze te larte: ‘’U bene...

Ilir Dardani: Faqja e zeze e Shqiperise (III)

Ne Evrope rumunet njihen si hajdute, genjeshtare, mashtrues, si dhe (se bashku me turqit) njerzit me te pakulture. Ndersa ne mbare boten njihen si bashkekombasit e vampirit te famshem Drakula! Drakula nuk eshte legjende, eshte realitet...

Ilir Dardani: Faqja e zeze e Shqiperise (II)

Erion Brace, ky mi zgavrash shqyesish eshte bere personi i ekranit shqiptar. Me nje te folur tipike jo-burrerore, shfaqet ne ekranet shqiptare cdo minute! Ky motor zhurmues eshte nje Enver Hoxh’ i pafuqishem. Kur vdes minatori, ngushellimi...

Ekskluzive: Ilir Dardani - Rugova i madh dhe ufot e vegjel!

Me rastin e 2 vjetorit te largimit nga kjo bote (kur ne fakt ai eshte nje nder ata qe vdekjen sdo e njohin kurre, sepse i perket jetes perjetesisht) te liderit legjendar Ibrahim Rugova, ne faqe te ndryshme interneti u publikuan disa shkrime....

Ilir Dardani: Pergjigje kryezeros Selim Hasanaj

E bardha eshte ngjyre tipike engjellore dhe nuk ka nevoje t’i thuash e bardhe. Eshte e zeza qe me shqeteson mua, prandaj fjalen time e them kundra te zezes, pjese e se ciles je edhe ti. Ne Shqiperi, Kosove dhe kudo ku jane shqiptaret...

Ekskluzive - Ilir Dardani: Faqja e zeze e Shqiperise

Ne Shqiperi mungon uji, mungonje dritat, por edhe buka nuk eshte me shumice, ndersa politikanet tane kerkojne zgjedhje te reja! Sipas llogjikes se mjere te tyre, duhet qe shqiptaret te nderrojne qeveri cdo vit per te minuar shpresen per...
Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora