E hene, 20.09.2021, 01:11 PM (GMT+1)

Mendime

Lediana Fratari: Një ftesë për ty, që ende nuk ke vendosur

E premte, 23.04.2021, 10:05 PM


Lediana Fratari:

Një ftesë për ty, që ende nuk ke vendosur

Ti, që ende nuk ke vendosur për këtë do të votosh.

Qofsh burrë, grua, i ri apo e re

Hajde të bëhemi bashkë të largojmë një qeveri të korruptuar, që është shëndërruar në një problem kombëtar. Sepse ka përqëndruar në 5 duar paranë, ekonominë dhe pasuritë natyrore të vendit tonë.

Hajde të largojmë këtë qeveri, që investimin më të madh të saj ka makinerinë e propagandës për të deziformuar dhe deformuar opinion publik, sepse kështu e sundon më mirë popullin, të cilit po i vjedh të sotmen dhe të ardhmen.

Hajde të votojmë një qeveri që punon, dhe jo një qeveri që punën më të madhe ka të bëjë videoklipe me ministra e tua dërgojë mediave që në mbrëmje tua shesin juve si arritje.

Hajde ti bësojmë një klase të re politike, një programi politik dhe ekonomik, që është më i miri që kemi patur ndonjëherë në dorë.

Unë personalisht dua të të siguroj për një gjë: Nëse Partia Demokratike, nuk do ta përmbushë programin, për të cilin do të votohet, unë do të jem krah jush dhe bashkë me ju do ti kërkojmë llogari, për ta vënë para detyrimit për ta përmbushur atë.

Voto nr 9, PD dhe nr 34 Lediana Fratari

Vizitoni: https://www.facebook.com/fratarilediana(Vota: 1)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora