E enjte, 01.12.2022, 03:41 AM (GMT)

Kulturë

Jusuf Zenunaj: Jam i rryem

E marte, 14.01.2020, 06:42 PM


JAM I RRYEM ..

Koha kur e lypë

ndêrroj me natë ,

ndërroj me ditë,

jam i rryem në politikë.

Ju që s'më njihni,

duhet të më besoni,

kur e lypë nevoja

jam kameleoni.

Fala bjeshkë e male

që s'i kam shkelur kurrë,

edhe sot; lirshëm i kaloj,

si dikur me veturë.

Jam i rryem në politikë

prej "sitemi në sitem",

sikur dheplra në mjegull,

kurdo ndërroj vend

.Më kujtoni në çdo stinë

prej dimrit në verë,

vetëm kurrë nuk isha,

si unë ka edhe të tjerë.

J.Z. , Dilbeek , më 11 janar 2020(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora