E marte, 12.11.2019, 07:32 PM (GMT)

Kulturë

Zymer Mehani: Një vashë

E merkure, 06.02.2019, 08:00 PM


KUJTOJMË DËSHMOREN E KOMBIT YLFETE HUMOLLI

me rastin e Përvjetorit të rënies në Altarin e Atdheut

Zymer Mehani

NJË VASHË

(Ylfete Humolli-t)

Një vashë

Ngrihet,

Këndon.

Era

E ndjek,

S'e ledhaton.

Mbi tokë

E tendos.

Përdhe

E plandos.

Në këtë botë

Lakuriqe,

Kjo vashëz

Aguliçe,

Bie nga era,

E mekur.

Kurrë

Për të mos vdekur.(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora
PËLLUMB GORICA: MURET CIKLOPIKE QË SFIDOJNË SHEKUJT