E shtune, 26.09.2020, 01:09 AM (GMT+1)

Komente

Luan Dibrani: Pas ndalimit të mallit serb do hapen me dhjetëra fabrika në Kosove dhe mijëra vende pune!

E enjte, 22.11.2018, 08:24 PM


Pas ndalimit të mallit serb do hapen me dhjetëra fabrika në Kosove dhe mijëra vende pune!

Shkruan Luan-Asllan Dibrani

Alarmi  shpërtheu në Serbi, pas këtij ndalimi nga qeveria  e Kosovës ndaj mallrave serbe. Këtu llogaritet se është  goditur  Serbinë për herë të parë pas luftës!

Vendimi i qeverisë sonë për sanksione, ndaj ushqimeve të Serbisë, është vendimi më i  drejtë qe t'ju krijoj se paku qytetarëve të Kosovës,sado pak shpresë,se Kosova me këto qeveri po e humb imazhin  e vet me sakrificat qe ka bërë për tu çliruar nga Serbia  barbare.

Është vendim që të jep shpresë  për tu rimëkëmbur Kosova pas gjithë këtij presioni edhe nga Bashkimi Evropian?

Përveç që  ndihmohet  vendi ,Kosova duhet në fushën politike të ngre zërin  si faktor   i barabartë  me Serbinë, e besa edhe me lart se Serbia,kur në tavolinë e ka  gjithë ushtrimin e   gjenocidit serb qe u krijuar mbi popullatën shqiptare me  synim, qe të pushtojnë toka të huaja!

-Mbi Serbinë dhe mbi qarqet evropiane, duhet bërë një presion  me qellim ndërgjegjësimi,duke lozur dhe përsëritur lloj,lloj dramash edhe në këtë shekull mbi një popull autokton siç jemi ne!...

Sanksionet ndaj  Beogradit  do te ndikojnë edhe në anulimin  e kontrabandës  se serbëve të Kosovës dhe tip Ramiz Kelmendave. për ta nëpërkëmbur ekonominë  e Kosovës.

-Të gjithë duhet përkrahur këtë vendim ,për  taksën prej 100 për qind ndaj Serbisë dhe Bosnjës,të vendosur nga Qeveria e Kosovës, duke e pas parasysh se Kosova  do të zhvillohet  shume ma shpejt, se sa  të mbetet edhe ma tutje peng e mallrave serbe?...

Pas këtij vendimi   të qeverisë së Kosovës ,medalja do të jetë, se atje do të hapen

me dhjetëra  fabrika dhe vende pune, me teknologjinë ma moderne,me prodhime  cilësore e jo me mallra të krimbura serbe dhe me ushqim kafshësh të ushqehet populli  në Kosove!

-Qeveritare zgjedhjen  e keni tek shqiptarët ,drejtohuni të biznesi shqiptar në Evropë e botë ,por mos i mashtroi shihni, fabrikat  me dhjetëra mijëra vende pune duke  lulëzuar,prandaj koha është për punë e jo për hajni e pisllëqe qe i bëtë deri me tash në dëmin  e Kosovës!!!(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:

Artikuj te tjere

Skënder Kapiti: Urime futbollit të Kosovës! -“Kosova është Shqipëri, por edhe Shqipëria duhet të jetë Kosovë” Dedë Preqi: Nuk dështoi Kosova, por dështoi edhe Interpoli Reshat Nurboja: Dëshirojnë të na injorojnë Hasan Selimi: Me Skënderbeun u rritëm... Islam Lauka: Pajtimi me Rusinё ose politika e rrёnimit tё Pavarёsisё sё Kosovёs Dedë Preqi: Presidenti Rugova nuk do vetëm lule te varri, por punët të vajnë për së mbari! Valon Jashari: Invazioni i shtetit serb ndaj asaj pak kulture shqiptare që ka mbetur në Preshevë Reshat Kripa: Bashkëbisedim me Mid’hat Bej Frashërin Skënder Kapiti: Në Shqipëri duhet RI-VETTING- VETTING për VETTING-un Murat Gecaj: Valltarja 'brilante' Xhevahire Gashi Skënder Jashari: Tentim-shantazhimet e Serbisë ndaj Faktorit Ndërkombëtar kundër Kosovës Dedë Preqi: Driblimet e Hashimit deri te këmbët e Putinit Reshat Nexhipi: Deputetë dhe analistë të nderuar, mos lejoni nëpërkëmbjen e historisë tonë të lavdishme dhe dinjitetin ynë kombëtar Reshat Nexhipi: Europën, e kanë krijuar njerëzit e racës tonë Reshat Nexhipi: Kontributi indirekt i Skenderbeut për Kongresin e Alfabetit Reshat Kripa: Mirëserdhe Mid’hat Bej Frashëri Jahja Lluka: 'Shpëtimi i Shqipërisë do të vijë me anë të vetes tonë' Zymer Mehani: Kongresi i Manastirit - Faqe e lavdishme në historinë e popullit shqiptar Faton Mehmeti: Ja s’i Labi po e pengon Ministrin e Brendshëm, dhe kërcënimet ndaj Pacollit Skënder Kapiti: Kosova është e para - 4 xhudistet e Kosovës, krenari kombëtare

Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora