E hene, 16.09.2019, 03:43 AM (GMT+1)

Aktualitet » Njoftime

Ftesë - Dita Ndërkombëtare e Poezisë

E diele, 19.03.2017, 11:21 AM


FTESË

Ju ftojmë të merrni pjesë në aktivitetin "Takim me poezinë"  e 36 poetëve më të mirë shqiptarë, botuar në kolanën "Kambana" nga Botimet Toena ndër vite,

organizuar nga:

Instituti i Librit dhe i Promocionit në bashkëpunim me Agjencinë e Parqeve dhe Rekreacionit - Bashkia Tiranë, Botimet Toena dhe Gjimnazin "Sami Frashëri", në prag të Edicionit III të Festivalit Letrar për të Rinj “Tirana 2017” & Ditës Ndërkombëtare të Poezisë.

Ky aktivitet mbështetet edhe nga Ministria e Kulturës e Shqipërisë, e cila mundëson praninë e kuartetit të harqeve "Tinguj dhe monumente", i cili do të performojë gjatë aktivitetit.

Poezia e zgjedhur e çdo poeti do të recitohet nga një prej nxënësve të gjimnazit "Sami Frashëri".

Ju mirëpresim, të martën, 21 mars, ora 11:00, te Reja.

Irena Toçi

Drejtore e Përgjithshme

Botimet Toena

Rruga "M. Gjollesha"

K.P. 1420

Tirane - Albania

Tel. ++355 422 40 116

Fax  ++355 422 40 117

botimet.toena@gmail.com

redaksia@toena.com.al(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora
PËLLUMB GORICA: MURET CIKLOPIKE QË SFIDOJNË SHEKUJT