E premte, 18.06.2021, 01:19 AM (GMT+1)

Lajme

Kolë e Ollga Tahiri: Informim miqësor

E diele, 05.03.2017, 09:18 AM


Informim miqesor!

Eshte njoftuar nga mjetet e informimit publik, se Presidenti i Republikes, me daten O7-02-2017 ka dekoruar studentet e pedagoget pjesmarres ne Greven e Urise te vitit 1991, me medaljen ‘NDERI I KOMBIT”.

Ky vleresim I larte I Presidentit Nishani na gezoi thelle. Ndjehemi krenar per guximin dhe kurajon qytetare te treguar nga te rinjet tane, e midis tyre, edhe djali yne, Artan Tahiri Peternikaj. Ne ao dite te nxehta te ballafaqimit me diktaturen e eger, per fatin e te gjtheve, ne rruge demokratike u arrit ne fitoren e Lirise dhe Demokracise.

Te dashur e te respektuar lexues te ZSh-së, miq e koleg vkudo qe jeni: -Deshem t’a ndanim kete gazim edhe me Ju.

Faleminderit.

Kolë e Ollga Tahiri, Bruksel, Shkurt, 2017(Vota: 2 . Mesatare: 3.5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora