E shtune, 25.03.2023, 05:50 PM (GMT)

Mendime » Dardani

Ilir Dardani: Zezesi Kombetare

E shtune, 01.08.2015, 08:00 PM


ZEZESI KOMBETARE

NGA ILIR DARDANI

Shqiptaret, populli me i perkryer ne bote. E? Shaka, sigurisht. Dhe jo thjesht shaka, por speciale, shume e shendeteshme, pa asnje gram kripe! Jo, nuk eshte OK te jesh mysliman. Te jesh anetar i Fese Terroriste Islame do te thote qe je Terrorist. Ne nje menyre ose nje tjeter te gjithe besimtaret serioze myslimane jane terroriste. Fatmiresisht shumica e shqiptareve nuk jane myslimane serioze dhe kjo na siguron ekzistencen, perndryshe do te beheshim shkrumb e hi. ''Jo-serioziteti'' eshte i mjaftueshem vetem per ekzistencen, sepse myslimani me i mire i mundshem shqiptar eshte njeri-pa-vizion dhe moral-vdekur. Nuk mund te jesh mysliman sot kur gjaku i derdhur ka zhdukur nga harta shtratin lumor dhe eshte shnderruar ne oqean. Shqiptaret gjithnje krenohen me moralin e tyre, por mua sa here me vjen ne mend morali me shkon mendja tek vetja, shqiptaret, te cilet me duken kombi me i pamoralshem ne Europe, mbase dhe ne Bote. E di, e di, e di qe e verteta tek shqiptaret eshte dhimbje e madhe. Megjithate, kerceni si gjelat ju ''patriotet e medhenj'' me emrat si Abylaqim apo Mahmut. Gjelave ndjese per krahasimin sepse kenga juaj e mengjesit eshte mesazh jete pranverore, ndersa Mahmutet ishin, jane dhe do te mbeten hije vdekjesh. Pasi ra perandoria islamo-osmano-turke, shqiptaret ishin, padiskutim, populli me injorant i Europes, sic jane edhe sot dhe injoranca e tyre vjen nga qe nuk preferojne ujin e paster arberor por urinen e deveve sahariane. Po, eshte fat mungesa e seriozitet ndaj ideologjise barbare islame, megjithate pakica gjithnje kerkon zgjerim, por kombit tone i duhet zvogelimi, sepse edhe kaq islamike sa kemi jane te mjaftueshem per te vrare qindra mijera shqiptare te pafajshem. Islami pervec te zezave te tjera eshte edhe nje semundje e pasherueshme dhe do te jete i pranishem ne trojet tona edhe per shume dekada apo shekuj. Islami na tregon se Zoti i ka humbur disa beteja kunder djallit, sic i ka humbur edhe Zot-Kastrioti kunder islamo-djallit. Triumfi i djallit i ofroi botes islamin dhe kancerin. Zoti eshte i fuqishem por edhe djalli nuk eshte i dobet, prandaj ekzistojne speciet islamike shqipfolese qe pasin vrasin e perdhunojne njerez neper vendet islamike kercenojne edhe qytetaret e vendlindjes se tyre. Ne fund te fundit nuk eshte cudi sepse ky eshte islami, nga i cili pritet vetem gjak. Por ata njerez qe e ndjejne se jane shqiptare duhet te distancohen urgjentisht nga feja terroriste islame, sepse perndryshe do vrasin edhe te ardhmen e femijeve te tyre. Islami nuk eshte fe, aq me shume loje, prandaj duajeni veten dhe largohuni. Per hir te Zotit!

Kelyshet e osmaneve

Une nuk kam pritur asgje personale nga politikanet e Shqiperise. Per mua te gjithe jane kriminele te niveleve te ndryshme. Nqs nuk ndertojne nje rruge une ec me kembe, notoj ose fluturoj dhe arrij aty ku dua. Qe politikanet e Shqiperise jane nje bande krimo-plehrash kuptohet nga ''dita me e bukur'' e Erjon Velise. Martesa e tij, e ministrit te vendit me te varfer te Europes, kushtoi qindra mijera Euro. Duke i njohur mire shqiptaret, nuk u cudita qe e votuan per Kryetar Bashkie. Edi Rama kishte te drejten njerezore te ishte pak me shume se Sali Berisha, por ky eshte me pak. Une personalisht Edi Rames nuk do i besoja as fshesen e komunales se dikurshme. Fshesa ne duart e nje njeriu te cmendur (sipas meje) do te ishte shume e rrezikshme. Shqiptaret gjithnje kane pasur dhe kane politikanet qe meritojne (ketu perjashtoj vetem Ibrahim Rugoven, i cili ishte dhe mbetet jo thjesht nje individ por nje Komb Madheshtor qe nuk ka asgje te perbashket me kombin e vogel ne te gjitha drejtimet, kete shqiptar). Cdo shqiptar qe nuk eshte idiot e lidh prapambetjen tone me pushtimin islamiko-osman, por duket qe Shqiponja eshte perdhunuar nga qyqet dhe sot kemi kaq shume qyqare ne trojet tona dhe kryeqyqja e Qyqerise eshte pikerisht qyqari Edi Rama. Direkt pas tij, por nuk i perket botes se shpendeve, eshte ky opozitari, kaprolli Lulzim Basha. Kaprolli hyn ne boten e shtazeve?  Po shqiptaret, nje numer shume i madh i tyre, ciles bote gjallore i perkasin? Kaq shpellare jane shqiptaret sa qe lejojne te ndertohet xhamia me e madhe ne Ballkan ne qender te kryeqytetit te tyre? Nje gje eshte e sigurte: askush nuk i njeh per popull te mencur. Arritja me e madhe e tyre eshte te qenurit Viktime. Po, viktima gjithmone eshte e pafajshme, por mbetet viktime. Te tille jemi ne, viktima qe nuk kane fuqi dhe as deshire qe te c'viktimizohen. Kemi kaluar shekuj gjaku, o popull jo-i-mencur, nuk mendoni se ka ardhur koha te fillojme te jetojme, per veten dhe per ata qe u vrane nga monstrat islamiko-turko-osmane dhe serbo-sllavet? Rober te ideologjise vrastare islamike. Rober quani edhe anetaret e familjes, familjen. Primitive para-amazonas! Te paret ne Ballkan per korrupsion shteteror dhe krim qytetar, si dhe, kuptohet, per xhami. Asnje vend islamik nuk eshte shembull per t'u marre. Kuptohet qe edhe ne me shumice myslimane nuk kemi si te jemi nje shtet apo komb normal. Dhe, fatkeqesisht, barbaria islamike, ideologjia njeri-shkaterruese, faktuesja e ekzistences se djallit, ka pushtuar edhe jo myslimanet, sic eshte rasti i kryeministrit qe pasi quan vellezer turqit, me te shpejte vazhdon degjenerimin e metejshem te kombit te Gjergj Kastriotit. Kombi i Kastriotit? Me duket se jo. Kemi shume me shume Sulltane Mehmeta se Gjergj Kastriota dhe per ta vertetuar kete mjafton vetem te lexoni emrat e ketyre fare shqiptareve! ''Shqiptaret'' jane turpi i Kastriotit, jane turpi i enderres se tyre, sepse te pakten ne enderra, pas lodhjes anadollake ditore, ndjeheni shqiptare! 10 meter vend ka per Kryeshqiptarin ne Tirane, ndersa per islamiket gjakpires pushtues ka mijera metra hapesire. Gjak i prishur apo gjallese pa ndjenja?! Si mund te pranohet islamizimi i kombit? Si mund te pranohet percarja? Si mund te luhet me ekzistencen tone, me te ardhmen e femijeve tane? Une kurre nuk do i perkas nje kombi islamik dhe nuk jam vetem. Por edhe nqs jam vetem, une do shpall pavaresine nga shteti i sorrave islamike te Ballkanit dhe do kem shtepi-shtetin tim, te cilin do e njohe mbare bota Perendimore. Islami vetem vret e percane, kete e kemi pare gjate shekujve dhe e shohim edhe sot. Me mire pa Shqiperi se sa me nje sorreri islamike. Ata qe ende nuk e kane humbur perfundimisht njerezine jane te ftuar te reflektojne... per te ndihmuar veten e tyre. ''Ata''? Ne fakt nuk duhen anashkaluar ''Ato'' femrat islamike sepse pikerisht ''ato'' me duken kryefunderrima sepse islami eshte kryearmiku i tyre, i cili i rrahe, i denigron, ndalon shkollim e tyre, i mbyll brenda, i perdhunon qe ne femijeri (vajza e vogel, femija Aisha eshte ''kurbani'' i pare!), i gjymton gjenitalisht, i marton me dhune, i masakron me gure deri ne vdekje. Mjafton kaq qe femra nuk duhet te merret me islamlliqe? Per cdo jo-shtaze do te mjaftonte. Nqs ti zonje apo zonjushe nuk e ke perjetuar tmerrin e mesiperm, babai, vellai apo bashkeshorti nuk eshte mysliman, prandaj mos u shfaqni me deklarata idioto-islamike sepse luftoni kunder kombit tone dhe gjinise femerore ne vecanti. Pastaj, a ka shkalle me te larte hipokrizie sa sa kur nje femer qe publikisht thote ''jam myslimane'' kerkon barazi gjinore?!

Shenje e ndyre

Ismail Kadare ka bere shume per Shqiperine, jashtezakonisht shume, por President nuk pranoi te ishte...! Sot kemi President nje fare Bujar Nishani, nje mashkull qe pervec emrit nuk e lidh asgje me bujarine. Bujari eshte nje Shenje (nishan) e ndyre prane flamurit tone kombetar. Gjergj Kastrioti nuk do e vriste, sepse ai kurseu edhe Hamzane, por ate surratin prej fshatari te vuajtur nga thatesira sahariane do ja peshtynte. Hoqi mustaqet per te shmangur keqkuptimet ne lidhje me origjinen e tij, e cila, sipas meje, eshte mongole-e-pastaj-turke. Pas mustaqeve hoqi edhe bustin e Gjergj Kastriotit, sepse sic duket u deh nga nostalgjia. Fatos Nano ishte i pari qe bente poshtersira te tilla, pastaj te poshterit notuan me rradhe neper ujerat e zeza, por asnjehere nuk u mbyten sepse shqiptaret ata ishin e keta jane. Kryeministri i radhes ishte Sali Berisha, i cili shpalli vellazerine, sic beri edhe ky trapi i sotem, Edi Rama dhe ai trapi i djeshem i Kosoves, Hashim Thaci. Niveli i ulet i politikaneve tane tregon se kush jemi te gjithe ne. Nuk ka ardhur koha qe ne si qytetare te dalim ne mbrojtje te kombit dhe figurave tona kombetare? E pse mos te protestohet kur perdhoset Gjergj Kastrioti nga i Pari i vendit tone? Pse mos te rrethohet presidenca dhe t'i kerkohet llogari ketij hajvani pasi ka poshteruar KryeShqiptarin tone? Ndoshta me Gjergj Kastriotin kemi vdekur te gjithe ne shqiptaret. Ndoshta jemi vetem fantazma, shpirtra pa qetesi. Njerezit e shtetit te Ballkanit me emrit Shqiperi protesojne gjithmone, edhe kur dy meshkuj nuk ndjehen te lire te seksohen ne publik me njeri-tjetrin, por nuk shikojme reagime (ketu perjashtojme gazetaret) kur behet fjale per ata qe kane dhene gjithcka per keto troje. Kohe prapanice. Pse jo, a keni degjuar per Dylberizem sulltanik? Cdo lufte ne vendin tend kunder nje ushtrije te huaj eshte e drejte. Te gjithe ata qe perdhosin Gjergj Kastriotin dhe na vellazerojne me turqit jane bij kurvash (nga me i uleti deri te me i larti), ose, ne rastin me te mire, krijesa te ardhura ne kete bote nga perdhunimi. Krenohuni me baballaret perdhunues e vrases!

Shtrat shpellaror

Ministri i Zhvillimit ne qeverine shume-ministrore te Kosoves, Blerand Stavileci tha se ''me 300 euro rroge mujore nuk mbahen 7 femije''. Kaq mjaftoi qe te ''kryqezohej''! Kushte per te rritur sic duhet 7 femije nuk kane as kryehajdutet (kryepolitikanet) tane, jo me qytetaret e varfer. Sjellja ne jete e nje numeri te madh femijesh eshte edhe Injorance. Sot, ne nje bote te hapur, ku te gjithe kane mundesi qe te ''intelektualizohen'' sadopak, duhet te pershtatemi me realitetin dhe jo me shtratin shpellaror. Po, eshte mire qe femije te kemi te gjithe, por duhet perdorur edhe kondomi bashke me trurin sepse te jesh prind i shume femijeve eshte pergjegjesi shume e madhe. 99.9% e shqiptareve nuk jane ne gjendje ekonomike te rrisin 7 apo 10 femije. Pervec anes ekonomike, shumica e prinderve shqiptare kane deshtuar ne edukimin e krijesave te tyre, prandaj krimi ne trojet shqiptare eshte rekord-thyes. Bashke me shqiptarin ka emigruar edhe krimi. Pandashmeri. Dhe ketu mund te fajesojme dhe politikanet, por edhe mesuesit e profesoret. Te mos sjellesh ne jete nje apo disa femije nuk eshte mekat. Mekat eshte kur i ke dhe nuk ke mundesi t'i rrisesh sic duhet. Mekat eshte kur femija yt rritet ''kocke-e-lekure'' nga mungesa e ushqimit. Mekat eshte kur femija yt vishet e mbulohet me lecka dhe vrerezohet nga i ftohti. Mekat eshte kur femija yt nuk ka mundesi ekonomike te mbaroje universitetin. Mekat eshte kur femija yt nderron jete sepse nuk ke mundesi te paguash per operimin e tij. Mekat eshte kur femija yt behet kriminel. Ata qe jane, qofshin me jete te gjate. Ata qe s'kane ardhur ju ftojne te mos beni mekate.

Me i miri i te keqinjeve

Pavaresisht se islami ne thelb  eshte anti-shqiptar, sic eshte edhe anti-planet, mund te kete pasur hoxhallare te mire ne Kosove, por qe jane shuar te gjithe, pa asnje perjashtim. Sot te gjithe hoxhallaret, pa asnje perjashtim, jane plehra aziatike apo mbeturina osmane, sic jane edhe ata dhjetra, qindra, mijera apo miliona qe ju shkojne pas. Hoxha me i mire ne Kosove ishte Osman Musliu, por pikerisht me i miri na tregoi se eshte vetem nje plehre. Pushtuesi osman i perkiste fese islame. Gjergj Kastrioti ka luftuar kunder tyre ne trojet e tij. Kunder tyre si pushtues, si osmane dhe si myslimane. Turko-islamo-osmanet nuk ishin thjesht pushtues, por te qenurit myslimane rendonte me shume sepse na shkepuste nga identiteti yne natyral. Sot myslimanet shqiptare ndjehen krenare me islamucin e tyre, mundesisht, gjithe arrogance, e shikojne veten si ''vella i madh'', sic eshte rasti i Musliut. Jo o mbetje osmane, vellai i madh (fetarisht) eshte i Krishtere 2 mije vjecar, natyral ne shtepine dhe ne Europen e tij. Fakti qe myslimanet jane shumice nuk do te thote asgje. Asgje? Ne fakt jo asgje... sepse shumica myslimane tregon gjendjen e katandisur ne te cilen gjendemi si komb, ashtu si te gjitha kombet islamike.  Ato vende te cilat jane myslimane sot, kishin periudha te ndriteshme para-islamike. Islami mban peng gati 2 miliard njerez. E pse shqiptaret duhet qe te vazhdojne te jeni viktima?!

Besa? C'lesh bese?!

Sikur shqiptaret te ishin nje popull normal shprehja ''jam krenar qe jam shqiptar'' nuk do te ekzistonte. Anormaliteti i njerezve shqiptare e shemton edhe natyren, shteron dete e shemb male. Shqiptaret, si te pafytyre qe jane, fshihen pas disa personaliteteve te shquara duke refuzuar te perdorin pasqyren per te pare surratin e tyre. Kot e kane shqiptaret sepse te tjeret i njohin mire sepse gjithmone gjenden aty ky eshte lajmi i zi. Ne fakt jo te gjithe i njohin shqiptaret, sic eshte rasti i Anna-s dhe Micheal-it. Para 14 vitesh shqiptaret vrane dhe zhduken tre studente nga Cekia. Vetem Zoti dhe djalli (palacot vrases dhe ndonje deshmitar) e di ku u treten trupat e pafajshem. Gjate viteve te fundit kemi edhe nje cek te aksidentuar per vdekje si dhe plagosjen me arme zjarri te nje vajze po nga Cekia. Grabitja dhe vrasja e dy te rinjeve nga Cekia tregon me se miri nivelin e ulet ne te cilin ndodhen shqiptaret. Kuptohet qe nuk mund te fajesohet nje shtet apo komb per nje vrasje, por ne shqiptaret jemi shumica kriminele duke filluar me vrasesit e (jo)perfunduar me ata qe martojne vajzat e tyre me dhune. Kriminele, pa bese dhe pa asnje lloj morali jane te gjithe ata njerez qe nuk ndihmojne te gjenden kockat e tre studenteve te zhdukur. Specieve te maleve ju bej thirrje (nqs me lexojne) ta shpetojne qenjen njeri ne veten e tyre dhe te denoncojne vrasesin. Edhe Stalini e meriton nje varr. Imagjino tre engjej te rinj!

Plehrat ne stadium

Tifozat e sportit te futbollit kane shkaktuar edhe tragjedira dhe nuk kane emer te mire. Edhe shqiptaret jane pjese e ketij llumi nderkombetar. Ne ndeshjen me Armenine disa shkerdhata na u shfaqen me flamurin turk duke provokuar nja 10 armene qe ishin te pranishem ne stadium. Turko-osmanet kane vrare  rreth 1 milon e 500 mije armene te  te gjitha moshave sepse... ishin te Krishtere. Ne jemi vete viktima te turko-osmaneve dhe duhet te jesh nen-kafshe qe te mbrosh Gjenocidin nga i cili mori shembull Hitleri dhe se fundmi edhe Milloshevici. Turqit kane vrare edhe femije, edhe nena shtatzena, o llumi i kombit tim! Turqit, pasi i kane perdhunuar, i kane kryqezuar dhe keto vajzat e reja ne foton e meposhtme. Te gjithave u jane ngulur gozhde ne dore e kembe derisa kane vdekur ne dhimbje te tmerrshme, o monstra! Te gjithe ju qe luani me miliona viktima meritoni nje vdekje te tille, mundesisht vdekje sa me te ngadalshme.

Bardhesia e Nengurres se Istogut

E mbyllim me Bardhesi: Erdhi ne kete bote si nje engjell i pafajshem. U rrit nen dhunen e presionin e serbo-jugosllaveve dhe nen predikimet anti-Zot e anti-Komb te islamo-hoxhallareve. Por serbo-hoxhallaret deshtuan sepse kishin te benin me nje Shqiptaro-Rugovo-Kastriot. Ndjenja e paster atdhetare gjithnje ishte e pranishme tek ai, por nuk mjaftoi teoria. Ai ka vite qe shkruan (kryesisht) ketu ne Zemra Shqiptare. Rreth 450 artikuj te publikuar, mijera here komentuar dhe lexuar mbi 8 milion here. Pse lexohet kaq shume ky Shqiptar? Sepse Mbron Shqiptarine dhe sulmon antishqiptarine si askush tjeter. Ky eshte Bardh Nengurra! Shqiptari i rralle qe nuk u pajtua me emrin Selim dhe as me mbiemrin Hasanaj. Kush ka dashur ka mesuar nga Gjergj Kastrioti dhe Nene Tereza. Kush te doje le te mesoje nga Bardh Nengurra. Me besoni, mesoni se keni nevoje. Edhe i Madhi Ismail Kadare duhet te marre leksione nga Nengurra Yne. Shqiptari me emer shqiptar, krejt normale. Shqiptari me emer turko-arab, anormalitet i dhimbjes se pafundme. Pastrohuni nga llumi shekullor, ju lutem! Faleminderit i dashur Bardh Nengurra! Ne jemi shume krenare me ty.(Vota: 76 . Mesatare: 4.5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora