E diele, 25.02.2024, 05:51 PM (GMT)

Mendime » Dardani

Ilir Dardani: Religjioni i Paqes ne aksion - masakron gazetaret

E merkure, 07.01.2015, 10:24 PM


Religjioni i Paqes ne aksion: Masakron gazetaret

Nga Ilir Dardani

Humanizmi Perendimor eshte shnderruar ne Vetevrasje. Myslimanet po vrasin myslimane cdo dite dhe kete e bejne ne emer te islamit. Aq shume kane vrare saqe nuk ben me lajm! Ne ne Europe besojme tek liria dhe te drejtat e njeriut. Ne besojme ne nje Kushtetute Demokratike, por edhe kur ka raste mosbesimi ne nuk e thyejme ate. Ne besojme se Femra nuk eshte 33.3 apo 50% njeri. Femra eshte 100% njeri, si mashkulli. Ne lejojme lirine e mendimit dhe te shprehjes, me tekst, me foto, piktura apo karikatura. Ne nuk vrasim ne emer te Zotit sepse besojme se eshte e drejte e cdo individi te mos pelqeje Zotin tone. Ne femijeve nuk u mesojme si te perdorin armen e urrejtjes, por predikojme paqen dhe zhvillimin. 18 vjece ishte Aisha kur i vdiq burri nga pleqeria, pas 12 vitesh martese. Perversitete te tilla nuk lejon feja, shoqeria dhe as qeverite Perendimore. Ne vleresojme jeten per aq sa jemi ne jete. Ne bejme shume dhe per ata qe ende nuk ka ardhur ne jete. Ka shume ndryshim mes Dites Perendimore dhe nates islamike...

Sot u vrane barbarisht dhjete gazetare dhe dy police, ne France, nga ata qe jane mjeshtra te masakrave, barbaret islamike.

Shpellaret islamike shqipfoles duhet ta kuptojne se shqiptaret e vertete, pavaresisht emrave, jane me shtypin e lire, me gazetaret dhe ruajtesin e rendit.

Vetem islami ka ndjekes te dhunshem dhe vetem islami eshte nje fe terroriste.

Shqiptaret e vertete duhet ta kuptojne se Islamofobia eshte e domosdoshme sepse te ardhmen tone nuk mundemi t'ia dorezojme djallit.

Ne kemi frike nga islami sepse islami eshte nje vrases i pameshirshem qe vret ne emer te islamit. Islamofobia (frika ndaj islamit) duhet te jete me aktive se kurre me pare dhe prijesit e Islamofobise duhet te jene vete myslimanet e sotem sepse garantojne shqiptarofiline, njeriofiline, zhvillimofiline...

Islami eshte fatkeqesia e popujve aziatike, por ne nuk duhet te lejojme qe te jete edhe fatkeqesia jone.

Viktimat e Pafajshme Qofshin Prane Zotit.

______

Statistike e gjakut te fresket

Sulme te myslimaneve kunder myslimaneve gjate muajit dhjetor, 2014:

Sulme: 233

Shtete: 30

Sulme vetevrasese: 33

Njerez te vdekur: 2497

Te plagosur: 2225(Vota: 70 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora