E diele, 28.02.2021, 07:03 AM (GMT)

Lajme

Alma Lama: Te distancohemi nga monstrat

E marte, 29.07.2014, 06:44 PM


Alma e Zhvillimit dhe Dashurisë Kombëtare, Shkruan ne Facebook:

Lumenj gjaku ne Irak. Mes atyre monstrave qe po i shkaktojne keto lumenj gjaku, qe po vrasin mijera njerez te pafajshem ka edhe shqiptare nga Kosova, Shqiperia dhe Maqedonia. Keto monstra si Lavdrim Muhaxheri po na bejne te ndihemi te turperuar si komb, edhe pse nuk jane perfaqesuesit tane, edhe pse nuk i kemi derguar ne atje. Duhet te distancohemi ne menyre te fuqishme si shoqeri, i madh e i vogel nga keta kriminele qe vrasin ne emer te fese; duhet tju kerkojme falje familjeve te viktimave ne Siri apo Irak, edhe pse nuk e dime kush jane dhe nuk kemi informacione.

Kjo eshte me e pakta qe mund te bejme.

Une personalisht shpreh dhimbjen e thelle per viktimat e ketyre krimeve qe bashkekombasit e mi po i shkaktojne.(Vota: 6 . Mesatare: 4.5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora