E enjte, 26.01.2023, 09:52 PM (GMT)

Mendime » Dardani

Ilir Dardani: Edi Rama, ky komunisto-islamik!

E diele, 15.12.2013, 02:00 AM


Edi Rama, ky komunisto-islamik!

Nga Ilir Dardani

Disa nga perkrahesit e mendimeve te mia me vinin nota negative kur nuk thoja fjale te mira per Edi Ramen. Por edhe me negative kur njihja ndonje vlere te Sali Berishes, sepse pervec te tjerash mbahej si kryeanadollaku i Shqiperise. Ja ku e keni tani Edin tuaj, kryeminister, kryekomunist dhe kryeanadollak! Ah... se gati harrova, edhe kryeserb! Eshte e pamundur qe nga berja dashuri e nje komunisti ekstrem te na vije ne jete nje demokrat i flakte. Gjaku komunist, ashtu si gjaku anadollak, ne shume raste eshte i trashegueshem.

Edi Rama - Serb

Partia Socialiste sot eshte Partia e Punes Komuniste dje. Komunistet e Shqiperise kane flirtuar me ata te Serbise. Ky perqafimi i zemrave komuniste legalizoi copetimin e Shqiperise dhe vrasjen e mijera shqiptareve te Dardanise - vetem ne Masakren e Tivarit. Qe kur ishte Kryetar i Tiranes, Rama e ka shfaqur hapur dashurine per serbet. Kengetarit qe i kendonte jete-marresit Kallashnikov i dha Celesin e Tiranes. Pastaj ftoi antishqiptarin, ish presidentin e Serbise, Boris Tadic per te ''bekuar'' Marreveshjen e Poshter te Shkodres.

Edi Rama - Enverist

I ndjej speciet e ndyra komuniste sepse kishin kohe pa e pare ne sheshet tona. Shpresa e fundit e tyre ishte ardhja e Rames ne pushtet. Ky erdhi dhe ata nuk i zhgenjeu: Enver Hoxha u shfaq... dhe lote mallengjyes rane ne testat e vjetruara te partise. Pavaresisht se si flasin ne publik (detyrim kohor), shumica e socialisteve popull dhe politikane e adhurojne diktatorin me te eger te Europes. Sikur shumica e shqiptareve te kishin qene demokrate, komunizmi nuk do kishte jete te gjate ne Shqiperi. Shqiptaret ne thelb jane nje popull qe nuk jeton dot pa skllaverine. Edi Rama eshte komunist dhe duke qene i tille eshte i rrezikshem. Enver Hoxha perdori dhunen ushtarako-policore per te nenshtruar nje popull. Te njejten gje po ben edhe Edi Rama.

Edi Rama - Oriental

Mardheniet ‘’strategjike’’ te psikopatit kryeminister filluan ne Turqi, sepse edhe ky hajvan e ndjen qe historia ka qene e pameshirshme edhe ndaj paraardhesve te tij dhe jo-rastesisht eshte gjendur para dilemes kohe-shkurter: jam shqiptar apo turk, europian apo aziatik?! Per nje gje duhet vleresuar Edi, per ndershmerine qe tregon duke e bere publik faktin se doli me konkluzionin se i perket Turko-Azise. Publik? Ai e shnderroi Tiranen ne kasaphane orientale, reres sahariane i hodhi cimento dhe perzierja solli thase me para per ciftin Rama-Kokedhima. Shqiptaret u kenaqen krejt pas bojes se skaduar (te nje piktori te deshtuar) qe orientalizoi edhe me shume kryeqytetin. Jeta private e anadollakut Rama eshte e mbushur me poshtersi te te gjitha niveleve por duhet permendur dhuna qe ka ushtruar ndaj femrave, njelloj si besimtaret e devotshem myslimane (e kam fjalen per myslimanet e vertete). 21 Janari na kujton lufterat civile ne vendet myslimane, perplasja e rrymave brenda te te njejtes fe. Ekstremistet islamike (apo myslimanet e vertete) Sali Berisha dhe Edi Rama organizuan vrasjen e kater personave dhe plagosjen e shume te tjereve. Ferra e drejtesise mungoi dhe do te mungoje ne kembet e tyre, edhe pse qe te dy meritojne te denohen me te pakten nga 4 jete burg.

Edi Rama - Halldup

Edi Ramen na e kane mbajtur si ''flamur oksidental'', por qe nuk ka qene dhe nuk do te jete kurre i tille. Sot kryehajvanet e Shqiperise po zihen per nje pallat qe do te ndertohet prane simbolit te dhunes, pabesise, pushtimit, identitet-vrasjes, ekzekutuesit te se ardhmes, xhamise banditeske osmane ne qender te Tiranes! Por... jo edhe per ndertimin e xhamise sepse te dy krahet i lidh barbarizmi islamik.  Turmat shpirtshitura, apo me embelsisht, njerezit e pacipe qe gjunjezohen koke-e-b**** ne rruget kryesore te Tiranes duhet te mbyllen diku sepse me kopellekun e tyre nen nivel deveje na turperuan edhe me shume si komb. Por jo prane Gjergj Kastriotit o shpellare tru-lesh-mjeker-paraziteske-islamike. Qendra e kryeqytetit ka nevoje per Jete e Lavdi dhe jo per turpo-xhami -  varrin e miliona shqiptareve. Dyshja Basha-Rama dhe mbare bastardet e tjere islamike te cdo niveli duhet ta kuptojne se islami ne Shqiperi asnjehere nuk do te gjeje qetesi sepse eshte simbol i turpit dhe fatkeqesise kombetare – varr i hapur per te fundosur te ardhmen e te gjithe atyre qe e tolerojne. Ne ishim dhe do te jemi Europiane dhe islami ne Europe eshte periferik, sic duhet dhe do te jete edhe ne Shqiperi.

Edi Rama - Bastard

Hic me pak anadollak nuk eshte Edi Rama se Sali Berisha. Sali Berisha ka thene se i ka vellezer turqit duke pranuar publikisht se eshte Bastard duke vene ne loje ndershmerine e nenes se tij. Me vone na u shfaq Bastardi tjeter ne Dardani, Hashim Thaci. Edhe ky gjithe krenari tha se ka baba turk. Ne Dardani, ne zgjedhjet e ardheshme, pritet nje fitore e LDK-se dhe si rezultat edhe fundi i Bastardizmit Shteteror atje. Simboli i fundit i Kopilizmit Shteteror ne Shqiperi ishte Sali Berisha - menduan shume qytetare, por jo! Edhe Edi Rama na qenka nje Bastard Turk. Edhe Rama deklaroi se ne shqiptaret i Kemi vellezer turqit! Thacin e quante Mik ndersa Erdoganin Vella, duke harruar se edhe Hashimin e ka vella sepse qe te dy jane turq, si Erdogani. Kryeminstri yne hengri dhe nje dreke anadollake ne Prizren me vellezerit e tij. Asgje kunder nenes se Rames, sepse ajo eshte nje Nene dhe une respektoj cdo nene apo cdo femer, por Edit dua t'i kujtoj qe asnje bir kurve nuk ka te drejte te flase ne shumes sepse une jam shqiptar dhe nuk kam asnje popull vella, por edhe nqs do kisha turqit do te ishin te fundit! Shkerdhatat e politikes si Berisha, Thaci e Rama jane mesuar te flasin ne emrin e te gjitheve edhe kur behet fjale per gjakun tone! Jo o kelyshe! Ishit apo jeni ne pushtet, por per ceshtje te identitetit apo gjakut mesohuni te flisni ne njejes, pra jo ne por Une!  Ju jeni bastarde, e pranoj, besoj ne sinqeritetin e kopilizmit tuaj, por mos luani me nderin e mbare shqiptareve sepse beni nje loje te rrezikshme te cilin edhe mund ta humbisni!(Vota: 369 . Mesatare: 4.5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora