E hene, 19.04.2021, 01:10 AM (GMT+1)

Kulturë

Babë e bijë me çmime nga festivali i filmit ” TellUs 2011”

E hene, 10.10.2011, 09:52 PM


Film:

 

Babë e bijë me çmime nga festivali i filmit ” TellUs 2011”

 

Në festivalin e filmit të shkurtër artistik, dokumentar dhe të videoklipeve ”TellUs Filmfestival 2011” që sivjet u mbajt  (nga15-16 shtator 2011) në Kalmar në jug të Suedisë  morën pjesë edhe babë e bijë Rizah e Yllka Sheqiri dhe u nderuan me çmimin e publikut.

 

Në kategotinë e 20 deri 27 vjeçarëve ku në konkurencë ishin  krijime të shumta filmike Yllka Sheqiri konkuroi me filmin e saj për fëmijë ”Dummaprickar”(Pikat budallaqe) i cili u nderua me çmimin e publikut.

Në kategorinë e mbi 27 vjeçarëve,  poashtu çmimin e publikut e mori  videopoezia ”För en värld utan gränser” (Për një botë pa kufinj) e poetit Rizah Sheqiri.

Organizatorë të këtij festivali  edhe sivjet  përveç Reaktor Sydost ishin edhe Film i Jönköpingslän, Reaktor Sydost, Monokrom, Kalmar kommun, Studieförbundet Bilda Sydost Folkuniversitetet, Regionförbundet në Kalmarlän.

 

 

Çmimi i publikut(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora