E enjte, 02.07.2020, 11:12 AM (GMT+1)

Kulturë » Libra

Relacione mbi gjendjen e Shqipërisë Veriore e të Mesme në shek. XVII

E diele, 25.07.2010, 10:04 AM


VITRINA E LIBRIT

 

RELACIONE MBI GJENDJEN E SHQIPËRISË VERIORE E TË MESME NË SHEKULLIN XVII

 

TEKSTI ORIGJINAL DHE PËRKTHIMI PËRGATITUR NGA  

 

INJAC ZAMPUTI

 

VËLLIMI II

 

(1634-1650)

 

TIRANË, 1965

 

 

Libri i formatit të madh (më i madh se fjalorët), ka 525 faqe

Ekzemplarin e ka shefi i Shtypshkronjës “Lena-Grafik” në Prishtinë, zotni Hajdar Fejzullau 044/418-876:lena_grafik@hotmail.com(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora