E shtune, 18.05.2024, 05:15 PM (GMT+1)

“Denoni Kseren dhe Bollanon"

Pjesemarrja ne nje feste ne qytetin grek te Konices dhe takimi ne Korfuz pak dite me pare, kane vene ne qender te vemendjes prefektin e Gjirokastres, Spiro Ksera, njekohesisht perfaqesues i Partise te te Drejtave te...

Zeri i Moisiut zbret ne Shqiperi

Njihet si aktori me zerin “e kobshem” deri ne rreqethje. Jane faqe te tera te ditarit te Kafkes, te shkruara per zerin dhe mimiken e aktorit me te madh te kohes ne Gjermani dhe Evrope, shqiptarin Aleksander Moisiu. Mirepo...

Rovena Dilo: "Shqiptaret dine te degjojne muzike"

Mbremjen e 5 qershorit, skena e madhe e Teatrit te Operes dhe Baletit u shnderrua ne nje oaz kulture. Cmimet "Kult '08" dhuruan jo vetem trofe per 12 personalitete te artit, por edhe shume mesazhe, percjelle me...

Donadoni: Kjo Itali me pelqen

Fitoret duhet te vijne atehere kur kane vertet vlere, por, per momentin, edhe nje sukses ne ndonje miqesore eshte i pranueshem. "Eshte e qarte se rezultati ka vlera, por me e rendesishme ishte ta benim kete test dhe te...

Lazer Filipi ne rrokje te Nene Terezes

Ishte menduar qe Nene Tereza te misherohej prej Roza Anagnostit, por me gjasa nuk do te jete keshtu! Kush e di per c’arsye ka vendosur te mos jete ajo Nene Tereza ne skenen shqiptare dhe pse pak kohe me pare...
Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora