E marte, 27.07.2021, 12:45 AM (GMT+1)

Mendime

Llemadeo: Ata qe pergjaken serish Shqiperine i kane humbur zgjedhjet

E premte, 19.06.2009, 09:52 AM


Ata qe pergjaken serish Shqiperine i kane humbur zgjedhjet, i kane humbur privilegjet, sado qe te fshihen pas servilizmit te verber apo pas duartrokitjeve te verbera!

Nga Llemadeo
 
* Rinia shqiptare, fryma e re e rinise nuk fal me gjate, nuk duron me injorantet as kriminelet mafjoze... te qendrojne apo te marrin pushtete!
 
* Edi Rama do te jete ne krye te fitimtarve te se ardhmes' te cilin ndoshta fati i ti i mire, per shkak te degjenerimit te plote te te ashtuquajturve demokrate...te cilet jane pseudodemokrate tashme, ai fat do ta sjelle ate njeri ne krye te mases me te madhe te gjenerates se re shqiptare.
 
* Edi Rama, i cili po tregohet gjithnje dhe me i kujdeseshem, do te mesoje edhe me shume ne pune e siper qe te jete edhe me i qete, edhe me i durueshem, edhe me i forte, edhe me vizionar sec eshte, ashtu ai do te sjelle nje zhvillim te ri dhe nje paqe te re ne vendin qe po pergjaket cdo dite nga kriminelet qe kane lidhje me klanet mafjoze..., deri ne piramiden e zeze...ku u mbyt Gerdeci, ku u zhduken dhjetra biznesmene, politikane apo individ' qytetare te thjeshte pa lene gjurme. Gjendeje ajo, per shkak te se ciles u arratisen mijra te rinje jashte shqiperise...!
 
* Hipokrizia e pseudodemokrateve' duhet ndaluar njehere e pergjithmone, duke u hapur udhen demokrateve te vertete, gjeneratave te reja intelektuale, atyre qe njohin dhe vlersojne vlerat e cdo njeriu, pa marre parasyshe se i cilit krah politik, fje, apo krahine i perkasin!
 
* O Popoll shqiptare, mos voto verberisht dhe mos duartrokit verberisht, nese don qe djemt dhe vajzat e juaja te mos u arratisen duke rene viktime e dhembjeve te emigracionit, apo te mafjes se tutorve te politikes se pseudodemokratve..., te mafjozve gjithcfare, tutorve qe shesin vajzat shqiptare bordellove, Tutore qe bredhin deri edhe me pasaporta diplomatike shqiptare neper xhepa...!
 
* Mos votoni verberisht as mos duartrokitni verberisht pasi verberia do te ua verboje gjithnje e me gjate jeten tuja dhe te femijeve tuaj!
 
* Votoni me llogjike te forte, me mendje te kthjellet, kunder krimit mafjoz, kunder atyre qe u detyrojne serish e serish te merrni rroba me vete per te shtruar krevatet e spitaleve te shqiperise, sa here qe u duhet te shtroheni ne ato spitale' ku nuk sherohen semundjet te cilat europa i sheron tash 50 vjet me radhe...ku nuk kryhen dot operacione te cilat europa i relaizon me sukses tash 50 vjet me radhe...!
 
* Votoni kunder atyre qe ju vjedhin ato cka ua japin vetem per propogande elektorale...pencione, rroga apo qofte edhe pasurite e juaja te patundshme...!
 
* Votoni kunder atyre, qe shajne e kercnojne kundershtaret, kunder atyre qe mashtrojne per te siguruar privilegjet e veta..., kunder atyre qe rrethojne me ngjyre te kuqe' emrat e kundershtarve, si emrin e "Zapates", per ti vrare, te gjithe ata qe i kritikojne ashper, te gjithe ata qe ua zbulojne fijet mafjoze te tyre...!
 
* Ata qe arrijne te vrasin deputete mafjozisht, do ta kene shume me te lehte te vrasin edhe njerez te thjeshte, te grabisin serish, te shesin e te blejne cdo gje te kunderligjshme, deri edhe bijat tuaja, ndaj kujdes me veten, kujdes me jetet e juaj, me te ardhmen tuaj dhe te familjeve tuaja!


(Vota: 5 . Mesatare: 1/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora