E diele, 25.07.2021, 04:56 PM (GMT+1)

Mendime

Komunikate E Kordinatorit te SHAIBK per Evrope!

E merkure, 17.06.2009, 06:17 PM


Per Hirt e Realitetit qe Qytetaret dhe simpatizantet shqiptare te njoftohen me Realitetin!

Leshoje kete Komunikat per Informim!

Kushe eshte ,,Bashkim Mitrovica”dhe ne emer te kujt flet G.Adili!

Pasi lexova Intervisten e ,,Bashkim Mitrovica”.

Ku ceket edhe Emri im se kinse qenkam i perjashtuar nga keto struktura ,isha i befasuar sepse vetem permes ketij shkrimi morra  nje lajm te  tille !

Dhe as ne daspore as ne Kosove Ilirid e Presheve Bujanovc nuk kena marre nje vendim te tille.

Qe ne shoket e FBKSH-AKSH ,SHAIBK!

As qe e njofim ,as qe egziston ky person ky emer ne realitet ne keto struktura .

Sa per skjarim!

Deshta ti shkruaj shkurt vetem disa fjale!

Ky emer eshte I skenum nga vete matrapazi rrenacaku G.Adili.

Ky person prej Kuvendit parakuvendore (KU nuk la Akademik Itelektual pa share! Ky qe  nje vite i ka personalizue gjerat dhe flet vetem ne emer te tije personal pa u konsulltue me keshillat as te fbksh-AKSH as te SHAIBK ne diaspore ku une isha dhe jame Sekretare I pergjithshem I SHAIBK” dega ne Gjermani!

Dhe isha dhe jam Kordinatore I ,,SHAIBK” per Evrop.

Gafurr Adili nuk la kend pa e etiketue pa e share  dhe njerezve me te devotshem qe punuan per qeshtjen kombetare  I quan ,,BANDA KRIMINEL et.( e banda vet eshte G.ADILI).

I cili nuk la kend pa e sha dhe ofendue perms revistes  - AL Today perms tel.privat duke I share dhe ofenduar ne menyre me primitive dhe te ulet shoket ,ku shokeve qe nuk pajtohen me mendimet e tija te nje anshme mashtruese I shane edhe familjen e ngushte Grua e qka ka.

Kjo pasi qe ju ndodhi shume shokeve ne Kosove dhe diaspore,qe une nuk besova fare se ky person bene nje gje te tille.

Me 19.05.2009 ku une isha ne klinik per sherim ne ora 22,30 minuta me thirre G.Adili ne tel.

Dhe me kercenon mbylle gojen !

Dhe fillon te mi shaje Grua e familje , une u befasova se as qe i kishna bere diqka G.ADilit.

U befasova  se sin je njeri ,,( I cili thirret ne emer te patriotizmit” te internetit!

Nje njeri qe e quan veten MR.  dhe  kesi njerez te sjellen ne kete menyre me te ulet qe ka njerzimi.

Qe ky njeri  te shan shoket e idealit vetem pse nuk pajtohen me mendimet e tija ten je anshme .

Po ne disa anetare te Kryesise qe ishin per vizite te une dhe biseduam edhe per qeshtjen e shuarjes se ketyre strukturave,

Ne nuk u pajtuam me nje vendim te tille te nje anshem  pa u konsulltuar me ne as me shoket  e keshillave ne Kosove Ilirid( maqedoni) dhe Kosoven Lindore!

Po njerezit ndryshe po flasin para dikujt e ndryshe para dikujt tjeter.

Po ky qe nje vite nuk ka kontrolle dhe as vetdije se qka bene  dhe   qka vepron (  ky  ka nevoje per sherim psikiatrik).

Pra ky,,Bashkim Mitrovicat” as qe egzistone fare , egzistojne vetem ne  trillimet dhe ne koken e G.ADilit.

Kryetare i FBKSH eshte KONDUS  LAMA!.

QE Ky fare G.Adili nuk e konsullton fare  Kondus Lamen dhe para nje kohe me shkruan se ky Kondus Lama ka bllokuar punen e Kuvendit  !.

Sipas G.Adili te gjithe shoket  jane (,,Shpijun te udbes” vetem ky eshte ,,Patriot”).

Vendimin per shkarkim dhe largim nga nje struktur e FBKSH-AKSH nuk ka te drejte te merr  G.ADILI po Kryesia e pergjithshme dhe keshillat e pergjithshem dhe kuvend I FBKSH.

Edhe me pak ku ky person ka marre vendim personal se nuk egzistojne keto struktura.

Pra ky eshte manipulim I tije personal!

Banda jane ata qe mashtrojne qytetaret dhe I vjedhin  pa meshire per interesa personale dhe nuk I japin llogari askujte e ky  eshte G.Adili I cili ka edhe konten e vet personale.

A I dha ky zoteri ndo kuj llogari se qka behet me te hollat e derguara nga qytetare te ndryshem ne konton e tije personale.

E verteta eshte se ne diaspore ky ka perkrahjen e dy tre veteve  qe nuk kann autoritet fare ,qe nje kohe te gjat dallaveret i kane me G.ADilin

Po une nuk mashtroje qytetaret as qe lejoi te jem kasa bank   e vegel e G.ADILIT.

Une i konsulidova disa kryesi me mund e me shpirt,po ky me deklaratat e tija ofenduese  me selljet e tija primitive I largoi simpatizantet edhe ata pak qe na perkrahen.

Ky Akuzon shoket ne kosove se jane ,,Bandit”

Atehere pyes ?

Se si ka punuar qe 10 vite ky ,,zoteri“ me keta ,,bandit“.

Bandit pse nuk ju nenshtrohen  Urdherave te  G.Adilit .

Ky akuzon se keta jane persona me ,,maska“ a harron se jo dikur moti ky zoteri vete shajti Pandeli Majkon pse I quante anetaret e AKSH persona me maska!

Ky akuzon pse keta nuk dalin me emra konkret si ky ,,trimi” ne Tirane.

Po pse ky zoteri ( apo Ky bashkim Mitrovica nuk del pra me emer te vertet!

Apo mshefet dikush tjeter pas shume emrave te nje sekretariati qe nuk egziston fare.

E Ky eshte vete G.Adili I cili mashtron rrene dhe manipulon me deklarimet e tija personale neper media e sidomos ne gazeten e tije Albania Today.

Pra une  edhe me tutje jam Sekretare I SHAIBK per degen ne Gjermani Dhe kordinatore I SHAIBK per Evrop.

Dhe nuk njofim kurrfar vendimi te G.ADilit!

Ky mund te flet vetem ne emer te vet personal po jo ne emer te keshillave!

Shkrimet e tilla dezinformuese jane te nje anshme dhe te pa vlere.

Me ne fund i kerkoi falje te gjithe shokeve simpatizanteve qe une kam mbrojte  G.Adilin per sharjet ofendimet qe ja ka bere juve dhe ne fund edhe mua dhe ofendimet qe dotja bene ne te ardhmen edhe te tjereve!

Po tashe edhe une mesova se kushe eshte  ky person,me mire vone  te njofesh njeriun se kushe eshte se kurre!

Vetm kuvendi I FBKSH qe dote mbahet se shpejti ,ka te drejte te emron dhe shkarkon anetare te tije.

E jo G.Adili  I cili edhe me pak dhe fare ska te drejte te flase ne emer te n je structure ku ai vet deklaron se eshte shuar veprimtarija e ketyre strukturave.

Atehere pse manipulon ende!


Kordinatori I SHAIBK per Evrop !

Prof.Xhavit Dalloshi

Sekretare i pergjithshem i shaibk per Gjermani Kordinatore I shaibk per Evrop.

Anetare I CDU dhe anetare I CDA per Rrethin e Weselit dhe kete vit Delegat I CDA per Republiken e NRW.

Organizatore I te gjitha takimeve te -uck –se me Bundestagun  dhe LandtagunGjerman

Dhe ishe Kryetar i keshillit Fondi vendlindja Therret!


(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora