E merkure, 31.05.2023, 08:47 PM (GMT+1)

Kulturë

Sofe Sadria-Riza: Shpresë dhe Dëshirë

E marte, 31.03.2009, 06:24 PM


Sofe Sadria-Riza (mbesa e Jahë Sadrisë)

SHPRESË DHE DËSHIRË

(Xhaxhait Jahë Sadrija - i burgosur në burgun e Leskovcit)

Përtej grilave tua
ka jetë
ka dritë
me pritje me mall
me dhembje gërshetuar
ka dhe pak TI
mpleksur shpresë
ënderr, deshirë
të këputen grilat
dhe të jesh i lirë...
 
Deçan, gusht 1999(Vota: 2 . Mesatare: 3/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora