E merkure, 28.07.2021, 05:44 AM (GMT+1)

Mendime

Arbana Xharra: Tash e tutje projekti i Erdoganit zbehet

E marte, 02.02.2021, 09:41 PM


Arbana Xharra:

Turqia reagoje kunder vendosjes se ambasades se Kosoves ne Jerusalem, sepse Erdogani eshte nje hipokrit i cili shfrytezon çeshtjen e Palestines per te mashtruar boten muslimane, nderkohe qe zhvillon biznes te madh me Izraelin. Ai nuk e do Kosoven ne aleance me Izraelin ngase Kosoven e konsideron terren te pershtatshem per agjendat e tij islamiste. Ai nuk e duron faktin qe Kosova eshte njohur nga Izraeli sepse kjo do te thote qe po i shpeton rreshqitjes ne duart e tij. Ne kohen kur Turqia po ballafaqohej me krize te madhe ekonomike, ai ndau miliona euro per projektin e ndertimit te xhamise ne Prishtine, me e madhja ne Ballkan. Por tash e tutje ky projekt i Erdoganit zbehet, sepse nuk ka mundesi te flas ne emer te Kosoves si shtet me shumice muslimane kur vendi yne ka ambasaden e saj ne Jerusalem!

Güle güle Erdogan 🙋🏼(Vota: 4 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora