E premte, 18.06.2021, 04:33 AM (GMT+1)

Mendime

Arbana Xharra: Njohja e Kosoves nga Izraeli, ne mesin e njohjeve me te rendesishme

E hene, 01.02.2021, 09:35 PM


Arbana Xharra:

Njohja e Kosoves nga Israeli, eshte ne mesin e njohjeve me te rendesishme qe kemi marre. Nderkohe qe eshte goditje e madhe per Serbine, Rusine dhe Turqine, qe e duan Kosoven sa me te izoluar nga aleat te tille. Ne rrafshin gjeopolitik kjo njohje ka nje rendesi te vecante, i eshte derguar mesazh i qarte 5 shteteve te BE-se qe nuk na njohin. Megjithate Kosova duhet te shfrytezoje kete njohje nga Israeli jo vetem ne aspektin diplomatik, por edhe ne shume fusha te tjera per te cilat ky shtet eshte i pari ne bote!(Vota: 1)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora