E marte, 22.06.2021, 11:56 PM (GMT+1)

Mendime

Arbana Xharra: Nuk shkojne bashke; filozofia rugoviane edhe ideologjia erdoganiane

E diele, 31.01.2021, 02:16 PM


Arbana Xharra:

Sa jemi te listat e partive politike me erdoganiste. Vetevendosje ka wahabist, erdoganiste, antisemit... qe dalin publikisht e flasin kunder Israelit Amerikes e pro Erdoganit. Por te njejte i ka edhe PDK, ne listen e saj se paku 3 te tille jane. Keshtu qe radikalist islamist ne Kuvendin e Kosoves i ke dy parti aktualisht qe i kane shti mrena. AKR ka qene e para qe ka nise kete flirt me islamista nja 10 vjet ne pare, tash po e vazhdojne keto dy te tjerat!

_____

Kur ju kam kallxu qe n’Kosove kemi me pase telashe me Islamin Radikal hala pa ekzistu Shteti Islamik- ISIS, e mohojshin se ska gja prej kesaj pune. Kqyreni sot, islamistat radikal i keni neper lista per me u zgjedh deputet ne Parlamentin e Kosoves. Nje prej gazetave me te vjetra austriake Der Standard, sot 8 vjet e pat publiku shkrimin tim per Islamin Radikal ne Kosove. Sot Kosova ka dy parti me wahabista ne liste per deputete, Vetevendosje dhe PDK!

_____

Smunesh me perfaqesu vlerat e Rugoves edhe Erdoganit ne te njejten kohe. Nuk shkojne bashke; filozofia rugoviane edhe ideologjia erdoganiane.

https://www.facebook.com/axharra(Vota: 2 . Mesatare: 3/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora