E diele, 24.09.2023, 12:48 AM (GMT+1)

Editorial » Mehmetaj

Gani Mehmetaj: Kreu i shtetit shqiptar kundër interesave strategjike të shqiptarëve

E premte, 26.10.2018, 09:08 PM


Kreu i shtetit shqiptar kundër interesave strategjike të shqiptarëve

Nga Gani Mehmetaj

Zyrtarët palestinezë e thonë me këmbëngulje se Kosova është pjesë e Serbisë, kurse shteti shqiptar e votoi një rezolutë arabe-turke për Palestinën. Kështu shteti shqiptar doli kundër Izraelit që na ndihmoi në vitin tragjik 1999 më shumë se të gjitha shtetet arabe e myslimane së bashku. Shtetet arabe nuk e pranuan asnjë refugjatë tonin, që të mos i prishnin punët me Serbinë, kurse Izraeli mori mijëra fatkeq shqiptarë të Dardanisë, i mjekoi e sistemoi, i ktheu në jetë. Në aeroport i priti kryeministri izraelit.

Ambasadori palestinez në Beograd, e përsërit çdo muaj si papagall sloganin serb: Kosova është Serbi, kurse shteti shqiptar prapë e voton një rezolutë të Turqisë e Rusisë për Palestinën, duke iu kundërvënë interesave të Dardanisë e Shqipërisë, armiqësohet me SHBA-të, shpëtimtarin e Dardanisë, por edhe shpëtimtarin e Shqipërisë.

Palestina është e lidhur këmbë e krye me Serbinë e Rusinë, kurse shteti shqiptar votoi pro Rusisë e Turqisë.

Për herë të tretë brenda një viti shteti shqiptarë e kundërshtoi Amerikën, duke u rreshtuar me Rusinë, Serbinë e Turqinë. Është kthyer shteti shqiptar pesëdhjetë vjet prapa, kur e luftonte Amerikën e Izraelin apo ka një çrregullim mental të shtetarëve shqiptarë. U votuan nga rusët, serbët e turqit apo morën votat e shqiptarëve?

Ku na shpie kjo diplomaci idiotësh e mercenarësh?(Vota: 3 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora