E diele, 14.04.2024, 06:13 PM (GMT+1)

Editorial » Mehmetaj

Gani Mehmetaj: Bastardët që fyejnë Gjergj Kastriotin

E diele, 14.01.2018, 02:04 PM


Bastardët që e fyen Gjergj Kastriotin nuk janë shqiptarë!

Nga Gani Mehmetaj

Bardhyl Mahmuti në rrjetin social i paska fyer shqiptarët myslimanë, gënjejnë portalet proislamike. Bardhyl Mahmuti me asnjë rresht nuk i ka fyer shqiptarët myslimanë, as ua ka përmendur fare kombësinë, duke e ditur se maskarenjtë që e shajnë Skënderbeun nuk janë shqiptarë. Ai i shau shqip kopilat (bastardët) e osmanëve e sllavëve që e fyejnë Gjergj Kastriotin.

Kopeja e shqipfolësve që e fyejnë heroin tonë kombëtar nuk është e madhe, mirëpo janë të pacipë, agresivë, shpifës, banalë dhe me tru të shpërlarë. Janë turma më e mjerë dhe më fatkeqe në faqen e dheu. Mjerimin e tyre nuk e perceptojnë, mbase as nuk e përjetojnë, sepse i kanë bërë synet në tru. Prandaj janë grupe të pa tru. Kërkesat e stomakut ua errësojnë arsyen mu si kafshëve. Ata s’kanë identitet kombëtar, s’kanë fe as atdhe, janë nomadë që bredhin pesëqind vjet nëpër këto troje. Pjesa tjetër edhe kur janë shqiptarë duke dëshiruar t’ua bëjnë qefin turqve, janë servil e shpirt skllavi, janë mendjefyçkë, janë hiq që e ndotin tokën shqiptare.

Një hoxhe që vehabistët e sollën në dinë e në iman, e bënë myslimanë të egër me dajak, duke ia bërë më të butë shpinën se barkun, thotë se Skënderbeu nuk është heroi i tij kombëtar. Kush qenka atëherë heroit i tij kombëtar? Milosheviqi e Sulltan Murati.

Pse nuk qenka Gjergj Kastrioti heroi kombëtar i këtij hoxhe shqipfolës? Sepse paska vrarë myslimanë! Hoxhallarët e padijshëm e të paarsimuar nuk e dinë ose, nuk duan ta dinë se mbreti i arbërorëve me ushtrinë e tij ata vrau myslimanë turq, arabë, azerë, turkmenë e dreqër të tjerë nga Azia e Afrika, që me yll e më hënë si simbol të krimeve të tyre e sulmuan Shqipërinë. Gjergj Kastrioti po të mos i vriste a dëbonte në Azi të Vogël këta myslimanë turq, do të bënte tradhti. Prandaj është heroi ynë kombëtar, sepse i vrau dhe i mundi 25 vjet myslimanët me ushtrinë e tyre të ardhur nga Azia e Vogël.

Bardhyl Mahmuti, që po e kryqëzojnë islamikët e tërbuar shau shqip nga zemërplasja, i vetëdijshëm së sharësit e fyesit e Gjergj Kastriotit në Maqedoni qeveria sllave nuk do t’i ndëshkoj as nuk do t’i ndaloj. Përkundrazi do t’i ndërsej e shpërblej. Në Dardani e në Shqipëri, të kapur nga Turqia, fyesve të Skënderbeut u kanë dhënë hapësirë të lehin derisa t'u çjerrët zëri.(Vota: 7 . Mesatare: 4.5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora