E shtune, 13.07.2024, 10:26 AM (GMT+1)

Kulturë

Jusuf Zenunaj: Fjala e presidentit

E diele, 09.04.2017, 09:41 AM


Jusuf Zenunaj

 

FJALA E PRESIDENTIT

 

E pati marrë dhenë fjala e presidentit

: "me ushtri do ta bëjmë vendin" .

Sa vala në det e herë-herë n'lumë

gëzimi i t'mashtrurarëve

zgjati shumë.

S'ka si burrat moti yni president,

t'ipet dorëheqja

për fjalën e dhënë.

J.Z. 8 prill 2017

 

AH MOR ISA I RI

 

Ah more Isa i Ri,

s'je si Isa i vjetër

që s'diti të shkruajë letër

e n' Londër pati hy

me një kobure brez

e tjetrën n'gji,

tha : " Mitrovica asht Shypni ";

ti me Akademi?

ç'bëre me kufi ?!

 

S' KA ASKUND N' BOTË...

 

Hanko Halla thotë:

dëgjon të moshuar

edhe ju rini

s' ka askund n'botë

si e jona qeveri,

për mirësinë që ka

për serbët n'Veri

e komunat n'gjeti

ku fjalën kryesore

ka minoriteti,

s'paguhet tatitmi,

s'dëmtohet shumë buxheti,

38 milion euro

brenda një vjeti...(Vota: 1)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora