E marte, 16.07.2024, 07:09 AM (GMT+1)

Kulturë

Gjon Keka: Pagezimorja e Traut nga Andrea Aleksi

E diele, 20.11.2016, 11:22 AM


Gjon Keka: Pagezimorja e Traut e punuar nga duart e Andreas Aleksit

Pagëzimorja në katedralen e Traut(Trogir) Kroaci e punuar në mes të shekulllit XV, nga Andreas Aleksi një shqiptar nga Durrësi.(Vota: 3 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora