E enjte, 29.02.2024, 12:56 PM (GMT)

Kulturë

Konferenca e paqes në Londër 1912

E merkure, 25.06.2014, 05:33 PM


Sic shihet ne kete foto nga Konferenca e paqes se Londres 1912 , asnje perfaqesues i Shqiperise, apo shqiptar nuk ishte ne kete konference,sic mund te shihni edhe nga emrat sipas uleseve nga kjo konference.

Per shqiptaret vendosen te tjere…t pa qene asnje perfaqesues i saj aty, ndersa eshte pikerisht perandoria barbare osmane e cila pasi e shkaterroi kombin shqiptar beri tregti me to ashtu si deshi vete.

Neuigkeits-Welt-Blatt, 28 dhjetor 1912,nr.296, faqe 3. / Gjon Keka(Vota: 2 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora