E premte, 25.06.2021, 10:28 AM (GMT+1)

Lajme

Besnik Prishtina: Gjykata nuk njollosë luftën e UÇK-së

E merkure, 16.04.2014, 06:55 PM


REAGIM NE DEKLARATEN E Jacobson: „Gjykata nuk njollosë luftën e UÇK-së“

BRUKSELI PO USHTRON TERROR PSIKOLOGJIK NË REPUBLIKËN E KOSOVES ME KËSO SHPIKJE TE VAZHDUESHME QE RRESHT 15 VITE!

Nga Besnik Prishtina

Qe 15 vite po ushtrohet terror sistematik psikologjik ndaj shqiptarëve me shpikje te tilla! Deri kur me i durua shqiptaret këto eksperimente të Brukselit?! Krijimi i një Gjykate te huaj Special per UÇK-ën është akt agresioni juridik ne sovranitetin e Republikës se Kosovës. Është argument se Republikës se Kosovës, përmes te Brukselit, po i imponohet me dhunë një diktaturë e huaj kolonialiste dhe vazhdimi i terrorit gjyqësor politik serb te para 1999 kundër shqiptareve . SHBA nuk duhet te bien ne kurthet e aleatëve të boshtit fashist greko-sllav brenda Bashkimit Evropian kundër shqiptarëve! Mbikëqyrja e Pavarësisë së Republikës se Kosovës ka marr fund dhe EULEX-it  nuk duhet të i vazhdohet mandati per as një minutë. Çdo lloj vazhdim i mandatit te EULEX-it është argument  se Republikës se Kosovës po i imponohet një sundim i huaj i dhunshëm dhe diktatorial. KQZ është një instrument i partisë qe ka ardhur në pushtet me vota te vjedhura. Sabotimi i reformave zgjedhore me te cilat do te sigurohej përfaqësimi proporcional i te gjitha komunave ne parlament përmes te krijimi te zonave zgjedhore aq sa ka komuna, aplikimi qe një votues te ketë te drejte te voton vetëm  një kandidat dhe bllokimi i idesë qe Presidenti te kandidohet dhe te votohet nga populli, ka prapavijë reaksionare qe  te vazhdoi anarkia e vasalëve  vendor te dirigjuar nga qarqet e huaja! SHBA nuk duhet te i mbështesin por ti luftojnë këto sabotimet të Brukselit!(Vota: 2 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora