E hene, 02.08.2021, 06:38 AM (GMT+1)

Lajme

Prizreni u prezantua me sukses në Berlin

E merkure, 26.03.2014, 07:23 PM


 

Levizja per Perparimin e Turizmit,nga dt.5-9 mars 2014,prezantoje me sukses,Qytetin e Prizrenit,ne panirin internacional te Turizmit ne Berlin- ITB 2014 "Travel Trade Show",kur vizituam 180 shtete te botes,si dhe 380 agjensi dhe operator turistik.

Ashtu sikur ne vitin 2013,po ashtu edhe kete vite,ne panirin e Berlinit,prezantuam Qytetin e Prizrenit,permes guides dhe hartes turistike,ku prezantuam bukurit natyrore,qendrat rekrativo-turistike,objektet kulturore-historike,si dhe ofertat turistike qe ofrojne hotelet,restorantet,dhe hostinget,ne Qytetin e Prizrenit me rrethin.

Gjate vizites qe rralizuam ne stendat e 180 shtetve te botes si dhe 380 agjensive dhe operatorve turistike,shperndam edhe 820 harta dhe guida turistike,nga ku dolem shume te knaqur me interesimin e shteteve dhe operatorve turistik,per ta vizituar Qytetin e lashte te Prizrenit!

Perveq ketyre aktiviteteve,rralizuam edhe intervista ne mediat internacionale,qe merrnin pjese ne panirin e Berlinit,ku prezantuam Qytetin e Prizrenit,dhe shprehem deshiren qe te vizitohet sa me shume nga turistet nga gjithe Bota.

Po ashtu rralizuam edhe nje interviste ne kanalin e mergimtarve "TVDiaspora"e cila u transmatua edhe ne Televizionin Shtetrore te Kosoves RTK.

Te gjitha keto aktivitete,per rritjen e zhvillimit te turizmit dhe ekonomis Kosovare,ne panairin e turizmit ne Berlin, LPT-ja i rralizoje me Vete-Financim.

Kujtim Kurti

Levizja per Perparimin e Turizmit-LPT

www.tourism-prizren.eu(Vota: 2 . Mesatare: 3/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora