E hene, 02.08.2021, 07:49 AM (GMT+1)

Kryeshkrim » Mehmetaj

Gani Mehmetaj kundershton shkarkimin

E diele, 11.11.2012, 12:31 PM


Sqarim për opinionin

Shkrimtari Gani Mehmetaj kundershton shkarkimin

PRISHTINË - Nuk desha ta bëj publik vendimin e MKRSsë, sepse doja t’i ndiqja procedurat ligjore, mirëpo shpifjet e komunikatës, të shpërndarë nga MKRS më obliguam të jap një sqarim për opinionin, shkruan në reagimin e tij për opinion drejtori i shkarkuar i Kosovafilmit, Gani Mehmetaj.

“MKRS, përmes Komisionit Disiplinor, lëshoi një vendim për pushimin tim nga puna. Ky vendim është arbitrar, i mbështetur në shpifje e kurdisje të dy zyrtarëve më të lartë:

drejtorit Kamuran Gorancit dhe sekretarit Veton Firzi. Të gjitha ato që thuhen në komunikatë dhe në vendim janë shpifje, kurdisje të qëllimshme dhe të stisura një kohë më të gjatë. Isha i vetmi drejtor që nuk i takoja klanit të tyre dhe i vetmi zyrtar që i kundërshtoja lojërat e nëndheshme për shuarjen e Kosovafilmit. Kam fakte e dëshmi për ato që them, ndërsa ata pos gënjeshtrave të ulëta nuk e kanë asnjë mbështetje ligjore, ndërkaq procedurat nuk i kanë respektuar në asnjë moment, thote nder te tjera Mehmetaj.(Vota: 4 . Mesatare: 2/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora