E premte, 19.04.2024, 01:08 PM (GMT+1)

Kulturë

Shpetim Zinxhiria: Te pathenat e frikshme te emigracionit shqiptare ne Greqi

E premte, 16.03.2012, 07:39 PM


Sot doli ne treg libri pubilcistik “Te pathenat e frikshme te emigracionit shqiptare ne Greqi” me autor gazetarin Shpetim Zinxhiria. Duke qene se kam shkruajtur 3 libra per emigracionin ne Greqi, serishmi tek ky liber ka fakte te reja tronditese qe duhen te zbardhen. Ne parathenien time ve ne pah se Zinxhiria ka ditur te gjeje detaje dhe argumente te reja, per vrasjen e shume emigranteve, ku vrasesit kane ngelur anonim. I uroj Z. Zinxhiria urime dhe krijime te reja.

 

 (Vota: 1)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora