E shtune, 28.05.2022, 08:43 AM (GMT+1)

Vërtetësi

Kastriot Dervishi: Shoku Enver Hoxha ka porositur

E enjte, 12.11.2020, 08:22 PM


Shoku Enver Hoxha ka porositur

Nga Kastriot Dervishi

“Duhet të luftojmë me mish e me shpirt tendencat shoviniste të atyre shqiptarëve që kërkojnë të ngjallin mërinë e vjetër kundër popujve të Jugosllavisë. Kjo është vija e anglo-amerikanëve, të cilët trashëguan politikën e fashizmit dhe synojnë të shkëpusin popullin tonë nga mikja e saj Jugosllavia dhe ta lidhin pas qerres të një Italie ose Greqie fashiste”.

(Fjala në plenumin e 5-të, 21 shkurt 1946).

Porositen sidomos enveristët e Kosovës të vënë në jetë amanetet e bacë Enverit.(Vota: 1)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora