E shtune, 27.11.2021, 05:56 AM (GMT)

Mendime

Halil Matoshi: Viva La France!

E enjte, 29.10.2020, 07:11 PM


Viva La France!

Nga Halil Matoshi

1.

Aktet deshpëruese të terrorit të ndërlidhuna me islamin politik dëshmojnë superioritetin e Perëndimit në të gjitha aspektet e jetës njerëzore!

2.

Nga tragjedia e Nicës nuk është e mërzitun  vetëm Franca porse ndihet shpirtërisht i lënduar tërë populli i Kosovës, i cili, më 1999 kërkoi shpëtim nga dhe në Perëndim (dhe Francë) dhe jo në dhe nga Lindja!

3.

Terrorizmi i primë nga islami politik si tendencë kundër qytetërimit Perëndimor, ndonëse i merr në qafë aktualisht qytetarët e rëndomtë, në thelb është rebelim i njerëzve primitivë kundër modernizimit e përparimit të shoqērisë njerëzore, sëkëndejmi, ideologjia që e ushqen terrorizmin është humbëse supreme dhe e padiskutueshme.

4.

Perëndimi do të dalë kurdoherë fitues mbi egërsinë dhe prapambetjën, sepse fitoren ia garanton para së gjithash humanizmi siperan dhe fuqia morale e kulturore!

5.

Kushdo (edhe në truallin e Kosovës) që e përjeton islamin si fe të paqes, duhet të ngritet kundër këtij manifestimi egërshan të fesë për qëllime fashiste.

Zoti nuk është aleat i kriminelëve me thika në duar!

Zoti i jep fuqinë anës së drejtë në histori!


Viva La France!🇫🇷 🇽🇰1.Aktet deshpëruese të terrorit të ndërlidhuna me islamin politik dëshmojnë superioritetin e...

Posted by Halil Matoshi on Thursday, October 29, 2020


(Vota: 1)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora