E marte, 22.09.2020, 03:00 AM (GMT+1)

Komente

Alma Lama: Askush nuk ka te drejte te mbaje peng shtetin e Kosoves

E shtune, 27.06.2020, 03:28 PM


Nderhyrja ushtarke e NATO-s ne Kosove u be per arsye humanitare, per te ndalur krimet dhe gjenocidin serb ndaj shqiptareve te Kosoves dhe per te vendosur paqen ne rajonin e trazuar.

Sponsoret e lirise u bene edhe sponsore te pavaresise dhe shtetit te Kosoves.

Ky shtet u ndertua per te qene demokratik, ku respektohen lirite dhe te drejtat e njeriut, ku minoriteteve iu dhane te drejta politike me qellimin per t’i akomoduar e integruar ne shoqeri.

Sponsoret e shtetit, se bashku me vullnetin e popullit te Kosoves u pajtuan qe te ndertonin nje Kosove ku sundon ligji, dhe ku askush nuk eshte mbi ligjin.

Eshte obligim nderkombetar qe Kosova te zbardhe te kaluaren e saj, krimet e mundshme qe mund te jane bere gjate luftes dhe pas saj, nga ndivide apo grupe individesh.

Askush nuk ka te drejte te mbaje peng shtetin e Kosoves.

Askush nuk ka te drejte te njollose nje organizate qe luftoi per liri, per te shpetuar fatin personal.

Fati i Kosoves eshte vendosur nga rezistenca 100 vjecare per liri e dhjetera brezave dhe aleanca me Perendimin.(Vota: 2 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:

Video

Entela Binjaku: Denonconi dhunen kunder gruas


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora