E hene, 03.08.2020, 11:10 AM (GMT+1)

Komente

Alma Lama: Jemi ne krah te SHBA

E diele, 05.01.2020, 03:28 PM


Alma Lama

Irani eshte nje diktature teokratike ku pushteti eshte ne duar te Ajetollaheve, te cilet e kane cuar vendin e tyre mbrapa me dekada; me mijera qytetare iraniane vriten e burgosen cdo vit, pushteti mbahet me dhune, pavareisht perpjekjeve te vazhdueshme te qytetareve te ketij vendi per te permbysur regjimin.

Irani eshte nje shtet qe financon terrorizmin nderkombetar dhe nxit e krijon konflikte ne shumicen e shteteve te Lindjes se Mesme.

Irani qendron pas vrasjes se 245 marinsave amerikane ne Liban me 1983, nje akt i paster terrorist i realizuar nga Hezbollah, dhe pas shume vrasjeve te tjera.

Irani prodhon arme berthamore dhe kercenon me to perendimin. Ky shtet eshte aleat i Rusise dhe kundershtar i hapur i SHBA-se dhe aleateve te saj.

Prandaj pozicioni yne si shqiptare eshte i padiskutueshem, jemi ne krah te SHBA-se.(Vota: 2 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora