E marte, 25.02.2020, 05:26 PM (GMT)

Kulturë

Sevdail Hyseni: Kërmilli në bregdet!

E shtune, 03.08.2019, 07:11 AM


Sevdail Hyseni

Humoristike

KËRMILLI

BREGDET!

U mërzit kërmilli,

Në guaskë të vetë,

Vendosi të shkoj,

Një javë në bregdet.

E doli si dalin

Nudistët bythëtrashë,

Lakuriq i zhveshur

Turravrap në plazh!

U çmendën turistët

Desh ngritën padi,

Çdo hap të kërmillit

Ndiqnin me bezdi!

I thanë të largohej

Larg-larg nga Ulqini,

Ose do ta çojnë

N’fabrikë konservimi!

U vërejt keq kërmilli,

Lëshoi jargë nga goja,

Me guaskë më falni

S’mundem të notoja!

Keni ardh’ me nder

Të laheni pa derte,

Po ju pse si morët

Shtëpizat me vete?!(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora
PËLLUMB GORICA: MURET CIKLOPIKE QË SFIDOJNË SHEKUJT