E shtune, 25.03.2023, 09:00 PM (GMT)

Kulturë » Keka

Keka: Iliro- arbnorët konrtibutor në periudha të ndryshm

E marte, 15.05.2018, 06:52 PM


Iliro- arbnorët konrtibutor në periudha të ndryshme të historisë

Nga Gjon KEKA

Në shumë periudha të rëndësishme të historisë europiane,por edhe botërore iliro-arbnorët dalin të jenë kontributorët e saj,nuk është rastësi edhe kontributi i madh i Gjergj Kastriotit në mbrojtjen e civilizimit europian. Edhe ky imazh nga kronikat e vitit 1877 me një iliro-arbnor që mbanë mbrapa shpine shqiponjën në sfond të kuq tregon për kontributin në vazhdimësi dhe të madh të tyre.(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora