E merkure, 29.06.2022, 01:06 PM (GMT+1)

Shtesë » Video

Shaban Krasniqi: Ukshin Hoti fol një fjalë

E hene, 22.08.2016, 06:54 PM


Projekti me i ri i kengetarit Shaban Krasniqi kushtuar Prof. Ukshin Hoti

Keto dite kengetari Shaban Krasniqi publikoi kengen e tij me te re me titull “Ukshin Hoti fol nje fjale”, dedikuar profesorit emblematik te luftes per clirimin e Kosoves.

Ky eshte projekti i rradhes, nder shume tjerë me motive patriotike, kushtuar deshmorëve, atdheut, kombit!

Tekstin e kenges e ka shkruar Arber Muca, muziken Prof. Naim Gjoshi, ndersa kengen e orkestroi Riza Dulaku. Arber Krasniqi punoi koret dhe vokalin e kenges.

Kenga shoqerohet me nje video klip me pamje nga kalaja e qytetit te Vushtrrise.(Vota: 3 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora