E merkure, 30.11.2022, 04:24 PM (GMT)

Mendime » Dardani

Ilir Dardani: Islami - Aksioni - Hashimi - Tironcit - Masakrimi - Leshi

E diele, 14.09.2014, 05:05 PM


Islami - Aksioni - Hashimi - Tironcit - Masakrimi - Leshi

Nga Ilir Dardani

Islam? Jo faleminderit!

Per mua, nje nder shprehjet me absurde gjate gjithe historise se botes eshte ''Islami - Religjioni i Paqes''. E ardhmja nuk dihet, edhe pse c'mbjell sot do te korresh neser, por e djeshmja (qe me lindjen e islamit) deri tek e sotmja eshte ana e kundert e paqes. Kete shprehje e kane perdorur edhe shume njerez te medhenje te shekullit qe jetojme si George W. Bush. Kuptohet qe nuk mund te jete ky mendimi i sinqerte i Bushit, por thjesht nje mesazh paqeje, megjithate e demton rende kete te ashtuquajtur fe sepse gabimisht besohet tek perfektesia. Cdo religjionin duhet te jete per paqe sepse pretendon te na ofroje mesazhin e Zotit, por islami gjate ekzistences se tij vetem paqe nuk ka ofruar. Mungesa e paqes, tolerences dhe dashurise tek islami eshte perditshmeri. Ne shqiptaret u pushtuam nga islamo-osmanet dhe si pasoje kemi nje perqindje jo te vogel muhamedanesh ne gjirin tone. Ne u treguam populli me i dobet, me i pabesi dhe me injoranti ne Europe. Besa e Shqiptarit? Vetekenaqesi e Semure nqs shikohet me syrin e drejtesise. Shqiptaret i dolen te pabese Gjergj Kastriotit dhe te gjithe shqiptareve qe luftuan perkrah tij, duke perfshire edhe qindra mijera te vdekur, te vrare barbarisht nga shpata islamo-osmane, te burgosur e internuar. Eshte e lehte te thuash se ne e ''ruajtem identitetin'', por realiteti eshte ndryshe. Percarja islamike nder shqiptare edhe sot fillon brenda familjeve, sic ndodhte edhe ne kohen e pushtimit islamo-osman. Dikur motra ne shpirt ruante Arberine dhe Krishterimin (si pjese autoktonie), ndersa vellai ulerinte ''allah ykber'' dhe masakronte njerezit e gjakut te tij, se bashku me pushtuesit islamike. Sot vetem lufte te hapur nuk kemi brenda familjeve, mes pjesetareve shqiptaro-europiane dhe atyre islamo-aziatike. Sot me shume se kurre duhet te jemi Shqiptare, ne qe me te vertete jemi shqiptare. Islami duhet refuzuar sepse eshte armiku me i madh i zhvillimit, mireqenies dhe Jetes. Islami eshte miku me i madh i vdekjes, apo thene me mire: Islami eshte Vdekja. Para-islamiket e botes arabe kane merita dhe u jemi mirenjohes edhe per buken qe hame, por me shfaqjen e islamit kane qendruar vendnumero apo mbrapashko. Islam? Jo faleminderit! Une jam njeri, une nuk urrej njeriun, une nuk urrej njeriun femer, une nuk kepus koka, une dua te jetoj dhe jo te vdes para kohe, une nuk dua qe parajsa te jete nje shtrat i madh seksual, e fituar nga derdhja e gjakut te pafajshem. Une jam njeri dhe e dua veten, dua te afermit dhe mbare bashke-njerezit.

Aksioni shekullor

Policia e Dardanise, me ne fund, ka filluar aksionin kunder islamikeve. Per fatkeqesine e shqiptareve te Dardanise edhe pasi te kemi vdekur ne qe jemi gjalle sot terroristet do jene te pranishem ne trojet tona. Ky aksion do te zgjase me shekuj sepse jo te gjithe njerezit jane njerez. Por mbi te gjitha islami nuk eshte fe. Edhe nqs eshte fe, kemi te bejme me nje fe te djallit qe lufton kunder Zotit. Nazizmi dhe Komunizmi nuk kishin ''bekimin'' e Zotit dhe deshtuan, por ne rastin e islamit dhuna udhehiqet nga ky fare allahu. Feja terroriste islame ne trojet tona ka filluar te njohe zhvillimin (islamik) sepse shfrytezon lirine, sic ndodhi edhe ne vendet afrikano-arabe ku diktaturat u zevendesuan me kryediktaturen islame, me e dhuneshmja qe ka njohur njerezimi. Ekzistenca e islamit ne toke eshte nje fatkeqesi planetare. Ekzisenca e islamit ne toke e shemton imazhin e planetit tone. Feja islame, kjo ideologji dhune, cenon dinjitetin tim si qytetar i planetit toke. Nje vizite e mundshme nga jashtetokesoret do te na shfaqte qesharake ne syte e marso-jupiterianeve. Qe nga koha e krijuesit te kesaj ideologjie te superdhunshme kemi lufte e gjak. Ai perdhunoi femije, vrau njerez per pushtet, vodhi e grabiti aq sa mundi dhe veprat e poshtera i la trashegim. Pastaj qe dhuna eshte simbol i islamit na tregojne edhe Sulltanet, te cilet pushtonin, perdhunonin, vrisnin e masakronin ne emer te islamit. Te gjithe e dime se Sulltanet erdhen si Pushtues dhe vrane aq sa munden, sic dime qe vetem pis-miletet myslimane perulen para tyre ne shtepite e djallit te quajtura xhami. Te gjithe piset qe me lexojne le te imagjinojne qe une vij nga Azia, ju vras, pushtoj, perdhunoj, ju ndaloj gjuhen dhe diellin. Meritoj une urrejtje e perbuzje apo dashuri e nderim? Urrejtjen meritoj o poshte-kafshe islamike, o turpi i planetit Toke.

Papa, Hashimi dhe DemoLeshet

Edhe Papa Francesku refuzoi te ''votoje'' per Hashimin e Thacajve, sic refuzoi 70% e shqiptareve te Dardanise. Vatikani eshte nje shtet i vogel katolik dhe nuk ka asgje te perbashket me dramen islamike qe ka perfshire Kosoven me kryeminister Hashimin. Diktatori Hashim, si diktatoret islamike te botes arabe, nuk pranon humbje. Hashimi eshte veteshpallur turk dhe Vatikani nuk do njohe kurre nje Turqi te dyte. Hashimi pranoi ne koalicion partine islamike qe ka ne program prapambetjen e pergjithshme, dhunen ndaj femres, zhukjen e cdo vlere kombetare dhe islamizmin masiv te Dardanise. Ne koalicion me PDK-ne e Hashimit ishte (eshte) dhe Partia Shqiptare Demokristiane e Kosoves. Po c'lesh demokristianesh jeni ju ''bre''?! Si mund te bashke-qevereset me Partine e Drejtesise se Ferit Aganit?! Me partine qe i etiketon si majmune dhe derra jo-myslimanet?! Uk Lushi, te lutem mos e ndyj Krishterimin me budallalliqet e tua anadollake! Hiqe pjesen ''Kristiane'' sepse ju nuk perfaqesoni asnje vlere kristiane. Sa per njohjen, Vatikani do e njohe Dardanine kur dardanet te njohin veteveten.  Vetem pasi te njohin veteveten do te tregojne se ky eshte populli i Ibrahim Rugoves.

Fanatikco-tironcit

Tifozet e futbollit te skuadres se Tiranes jane bere te famshem vitet e fundit per gjestet e tyre anti-sportive. Me dhunen e tyre ne Vlore, Korce, Shkoder etj. ''fanatikco-tironcit'' te kujtojne nje nder ''tironcat'' me te famshem, Haxhi Qamilin, i cili nuk pajtohej kurrsesi me lirine. ''Tironcit'' nuk jane speciale sepse nuk te ''specializon'' vendi ku rastesisht lind. Arroganca e sotme ''tironce'' eshte injorance qe ka lindur ne kohen e ''arte'' te komunizmit. Jo rastesisht Esat Pashe Toptani dhe Haxhi Qamili jane cifti me perfaqesues i ketij qyteti. Pasi shkaterruan stadiumin e qytetit te Korces dhe disa stadiume te tjera, duke ushtruar dhune ndaj tifozeve dhe policise, i erdhi radha Shkodres qe te perballet me barbarine e tyre. Nuk jam njeri i stadiumeve megjithate di qe shkodranet dhe mbare shqiptaret shajne nga motra, nena etj. por dhuna fizike eshte pronesuar kryesisht vetem nga ''tironcit''. ''Tironcit'' pushtuan fushen e Loro Boricit sepse organizimi ishte i dobet, policia nuk ishte aty (ishin si kukulla), as pese police nuk ishin qe t'i nxirrnin, sic bene lehtesisht disa nga tifozet e Vllaznise! Dhuna ne stadiume nuk eshte dicka e re ne boten e futbollit, por te gjithe tifozet, sidomos te Tirones, duhet ta kuptojne qe futbolli eshte vetem nje loje.

Masakrimi gjenital i femrave

Shtypja e femres nga feja islame vazhdon. Myslimanet e vertete, ata te Shtetit Islamik, kane vendosur qe tani eshte koha e duhur per masakrimin gjenital te femrave ne Irak. Ne Irak si fillim. Nuk eshte dicka e re sepse ky fenomen ka ekzistuar, por jo kaq masivisht. Edhe ne Europe ekziston, por vetem tek emigrantet myslimane. Pasardhesi i Muhametit, Ibrahimi gjykon qe femra nuk duhet te ndjeje kenaqesi seksuale sepse ne fund te fundit eshte vetem gjysem-njeriu, rob i mashkullit. Mjafton qe mashkulli te ndjeje kenaqesi dhe femra te linde femije, por edhe persa i perket lindjes duhet te kete kujdes te vecante duke mos i lene vend rastesise sepse duhet te linde vetem djale...!

Leshi

Ndodhi! Ishte lajm per shtypin perendimor. Ishte tragjedi islamike per Arabine Saudite dhe boten islame! Lexuesja e lajmeve u shfaq pa shami. Miliona teleshikues ja pane... floket! ''Floket jane lesh dhe leshi nuk eshte vetem ne koke''. Sa te mencur dhe paralele jane myslot... o te keqen e epokes para-gurore! Pas ''mekatit'' historik qe indinjoi myslimanet, televizioni kerkoi falje dhe premtoi qe kurre me nuk do te ndodhin ''poshtersi'' te tilla. Allah ykber...!(Vota: 61 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora