E enjte, 26.01.2023, 09:56 PM (GMT)

Shtesë » Lajme

Ftesë nga Ipeshkvia e Kosovës: “Mozaiku i vlerave”

E premte, 20.12.2013, 04:37 PM


Ju ftojmë në ngjarjen e rëndësishme në Gjilan, me datën 21 dhjetor, në ora 15:00, ku do të prezantohet:

“Mozaiku i vlerave”

Vendi: Sala e Teatrit në  Qendrën Edukativo-Sociale “Don Bosko” në Gjilan, rruga Marie Shllaku, nr 6, përballë ish kampit ushtarak amerikan

Autor: Don Dominik QERIMI,

Përmasa: 15 metra gjerësia, ndërsa me 6 lartësia = 90 m2;

Materiali: boçat e pishave;

Puna: 53 ditë;

Figura: Gjergj Kastrioti – Skënderbeu, Don Bosko, Nëna Tereze;

Mozaiku është i regjistruar në Komisionin e rekordeve botërore Guinness  dhe me 26 dhjetor 2013, do të dërgohen dokumentet përkatëse për certifikim.

Me këtë rast do të mbahet edhe Koncerti i Krishtlindjes në Qendrën “Don Bosko”, me pjesëmarrje të koreve të ndryshme nga Kosova.

Faleminderit për bashkëpunim,

Zyra Ipeshkvnore

049 411 444(Vota: 2 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora