E shtune, 04.04.2020, 02:21 AM (GMT+1)

Kulturë

Novela e forumisteve te forumit shqiptar VIII

E premte, 28.04.2006, 01:05 AM


K. Devole (!?)

...Po beja nje xhiro me kal buze oqeanit ne Miami kur ne nje cep te larget pashe nje djale qe po pikturonte nje modele nudo,me terhoqi kureshtja kur c'te shoh mikun tim te vjeter Denku.
Ku je mo Koco trimi me tha Denku,ku te jem i thashe po beja nje xhiro ketej dhe te pashe ty,po c'e ke ate blondie aty e pyeta?Ja me eshte ngjitur kjo dhe do nje pikture nga mua,e njeh kete Koco?
Jo ku ta njoh pastaj eshte dhe njecik e re per mua.Ann Nicole Smith e ka emrin tha Denku ka pare te modhe sa mori nja 100milion dollare nga nje plak se kjo i ka qejf pleqte me lek.Ore Denk edhe une drejt pleqerise jam te me kete dhe mua qejf valle?Ku e di une o Koco mbase po ti s'ke nje kacidhe ne xhep dhe ajo ne vend te syve ka shenja $$.Po mire mo Denk te pakten ta mashtrojme per nje te shpejte.Ne kete kohe ngrihet Anna vjen drejt meje me nje trup llaftar dhe syte i shprehnin vetem dollare .Hi thote une jam Anna,tung i them une jam Koco **** me fal Devole.Me c'fare merresh ti me pyeti.Eshte regjizor i zoti u hodh Denku.Aaa u ndezen syte e Annes ne Hollivud.Jo te keqen ne estraden e Tirones i thashe.Denku me pa me inat o Koco te shpejtat nuk vine keshtu me tha.Me fal o Denk po me hutoi.Ku eshte kjo pyeti Anna.Do te te coj une shpirt i tha Denku mos u merzit eshte vend posh fare vetem milionere ka aty.Mezi pres sa te shkoj tha ajo.S'ka problem i tha Denku do te ta bej surprise kur te shkojme atje do te ti lidh syte fare qe mos te shohesh gje derisa te futemi brenda.Oh sa qejf tha Anna.Ha ha qeke dreq fare ti o Denk i thashe ty s'ta prishka ne bote a bohet gjo per ate quickie i thashe.Ma ler ne dore mua tha Denku.I hedh doren ne qafe asaj i ledhaton faqet dhe floket e i thote.Anna degjo ti e di qe une te dua shume dhe qe bej gjithcka per ty(ky ishte krik)po ti ben cdo gje per mua.Une per ty hap varre i thote Anna.Bo bo i thashe denkut se mos eshte ndonje e forte kjo the te rref.Mos ki merak se e ka per shprehje.Keshtu Anna vazhdon denku,Koco eshte i mahnitur pas teje dhe kerkon ta kaloje njehere me ty.Ua s'ka problem fare vetem te me fali nje credit card qe te iki ta shpenzoje sot te jete platinium vetem.Une u zverdha.Koco nxirre karten se e rregullova.C'a karte mo Denk kesaj vetem ti jap qenin e ngordhur,po nuk bohet gjo ti japim taten.Po i dham timen e kuptoi qe je gjashtqindsh dhe nuk vjen kjo.Bo si t'ja bejme ah u kujtova kam nje karte si anetar partie a thua e ha kjo.Ma jep ta provoje thote Denku.E merr pak menjane se ca i keput dhe kthehet e me thote Koco ajo eshte e jotja tani.Mua s'mu besua e mora me nje cep larg te gjitheve dhe ......
(kete e kom sekret)
Kur u kthyem une fluturoja ,Ca me bone mo Denk me linde perseri ajo ishte ulerime,kur ta mori vesh Vasillaqi(vangjeli) do ti iki truni fare nga i kuq do bohet i bardhe prape.Erdhi Anna mua nuk me foli fare dhe i tha Denkut,ky plaku qeka me i miri nga te gjithe
ika une ne Rodeo Drive te bej ca shopping.Ku do iki kjo Denk,do iki te blej ca rroba Koco me karten tende.Bah ca bukatore s'ngopet qe s'ngopet.C'fare bukatore mo Koco po ik hypi kalit dhe mbathja me te katra se kur ta mori vesh mos iken e te denancon.Amon Denk do ta s'jellesh ne Tiron se du Vasillaqin ta takoje ah c'ka per ti ik petlla fare.Ik Koco se do ta sjell.
Po pres Annen ne Tiron tani...(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora
PËLLUMB GORICA: MURET CIKLOPIKE QË SFIDOJNË SHEKUJT