E merkure, 03.03.2021, 07:22 AM (GMT)

Lojëra » Futbolli Shqiptar

Kampionati shqiptar - 1957

E diele, 14.10.2007, 06:46 PM


National Championship

No.
Club
P
W
D
L
A
P
Pts
1
PARTIZANI TIRANE
14
10
3
1
28
7
23
2
Dinamo Tiranë
14
11
1
2
33
8
23
3
Puna Korçë
14
7
3
4
17
15
17
4
Puna Tiranë
14
5
6
3
22
17
16
5
Puna Vlorë
14
4
4
6
20
28
12
6
Puna Durrës
14
5
1
8
25
23
11
7
Puna Kavajë
14
3
2
9
16
35
8
8
Spartaku Tiranë
14
0
2
12
6
34
2

Play-off for title: Partizani T.-Dinamo T. 3-1 (Tiranë)

Play-off between Puna Kavajë, (7th in 1st div.), and Puna Berat (2nd div. runners-up)
Puna B.-
Puna Ka. 2-0 1-3 1-4 (all in Tiranë)

Champions of Albania: Partizani Tiranë
relegated:
Spartaku Tiranë
promoted:
Puna Shkodër
goals: 171; 3,0 per match
top scorer: Refik Resmja (Partizani) 11 goals

Second Division

No.
Club
P
W
D
L
A
P
Pts
1
Puna Shkodër
14
11
2
1
39
8
24
2
Puna Berat
14
9
3
2
21
8
21
3
Puna Elbasan
14
5
8
1
23
14
18
4
Puna Fier
14
6
5
3
22
17
17
5
Spartaku Qyteti Stalin
14
5
5
4
14
13
15
6
Puna Gjirokastër
14
3
3
8
12
22
9
7
Puna Lushnjë
14
2
3
9
16
28
7
8
Puna Peshkopi 14
0
1
13
9
46
1

promoted in 1st division: Puna Shkodër
relegated in district division: none
dissolved after 1957 season: Spartaku Tiranë
goals: 156; 2,8 per match
promoted from districts division: Puna Lezhë(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora