E shtune, 25.05.2024, 04:30 PM (GMT+1)

Nebi Dragoti: Baladë kosovare

Nën qiell të Dardanisëka folur shqip,flet e do të flasësa të ketë hënë,diell sa të ketëjetëgjati fis i Shqipërisëme gjuhë vetëtimashe grushte prometejsh...Video

Qazim Menxhiqi: Niset trimi për kurbet


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora