E shtune, 15.05.2021, 07:14 AM (GMT+1)

Mendime

Bujar Shehu: Muxhahedinët e Çamërisë që ia bëjnë sherrin Kosovës dhe Shqipërisë

E enjte, 18.12.2008, 07:54 PM


MUXHAHEDINËT E ÇAMËRISË QË IA BËJNË SHERRIN KOSOVËS DHE SHQIPËRISË

Nga Bujar Shehu

Zoterinj te nderuar shqiptare. Me vjen keq vecanerisht per ju Riza dhe Baki qe mereni me bajga te tilla si turku, teveqeli, tartabiqi. Eshte humbje kohe per te gjith ne te meremi me bastarde si tano turku apo abedin rakipi. Mos u lodhni shume te merni vesh kush eshte turku tano (qe e paska babain nga Gjilani/burim elektronik), eshte i njeti person eshte muhaxhiri abedin apo alberino rakipi. Nga Vlora per keta zvaranike kendojne kengen "bir abedin apo tano i nenes cfar te qaj me pare ne drite te henes". Ky idiot pandeh se shqiptaret jane budallenj dhe keta islamike fanatike te tipit taliban jane te squt dhe mund te bejne shaka te tilla bajate. Keta maskarenj shume te dobet, keta muhaxhira dhe plehra qe jane shkolluar ne vendet islamike me fondameliste si olsi jazexhiu, enis sulstarova, hamdi nuhiu, abedin rakipi etj. Keta paguhen nga forcat me te erta te ketij shekulli te ri. Profesioni e tyre e ndyre eshte te percajne shqiptaret me te njejten menyre si osmanllinjte per 500 vjet. Keta turaxhinj halldup nuk kuptojne nje fakt se kur nuk ja doli mbare Turqia ne ate kohe si do ja dilni ju zoraxhinj tani. Jeni shume vone. Keta hoxhallare xhahila te pergatitur per spiune, keta diversante, keta jenicere te peshtire si tano me "vellezerit martire" punojne ne teritorin armik, ne Shqiperine tone.

Keta si hajna e hijena te ndyra e te shemtuara provojne te kafshojne ku te mundin. Keta kanibale si tano peshtyjne figurat me te ndritura shqiptare si Gjergj Kastriotin etj. Keta idiote e quajne tradhetar heroin tone, sepse nuk haroi Atdheun, sepse u kthye ne shtepine e tij, sepse u rikthye ne fene e te pareve te tij, sepse i bashkoi shqiptaret per te luftuar e shporur turqit e olsi gabelxhiut, tano karagjozit dhe bajga te tjera te ketij kallepi. Kjo nuk ju pelqen ju islamikeve te tipit taliban, ju bastarde e keni te kote,nuk do fitoni kurre ne kete vend te Gjegj Kastriotit. Vetem emri i tij akoma i tmeron njerezit e prapambetur e mesjetare si ju.  Nuk besoj se ka nje shqiptar te vertete, asnje njeri ne bote biles dhe ne Turqi te shajne Gjergj Kastriotin, pervec juve, o bastardi tano rakipi. Ti si idiot mburesh ne mes shqiptaresh me mbiemrin turku. Me kete gjuhe te ndyre dhe mbiemer turku cfar kerkon ketu ne Shqiperi! Si kujton ti idiot se kane vdekur gjith shqiptaret qe ju muhaxhire esmere aziatike mund te beni ligjin ketu. Ju bastarde doni qe gjith shqiptaret te peshtyjne Skenderbeun dhe te pranojme se otomanet, stergjyshe  tuj na cliruan nga fqinjet grabitqare. Dhe plot cmenurira te tjera shume bajate, ju mendoni se shqiptaret i hane akoma keto politikra mesjetare osmane.

Ju idiote nuk thoni kurre asgje te keqe per pushtimin barbar otoman, qe na vravi, shkatroi, dogji, deboi per 500 vjet shqiptaret. Ju bastarde thoni se shqiptaret e perqafuan me shume dashuri islamin...A mund te perqafohet nje gje e keqe, nje semundje e keqe. A mund te perqafohet kolera apo kanceri me dashuri? Kete mund ta spjegoni ju shkencetaret e allahut. Ju muhaxhire e sharlatane mbetet duke share gjith boten e qyteteruar, te perparuar dhe flisni vec per fene islame qe do sundoje boten. Kopjoni nazistet dhe komunistet qe theshin "nazizmi,komunizmi do triumfoje ne gjith boten".Tani ky islam "i ri" nazi-komunist, kjo "bota e katert" e olsit, hamdiut do pushtojne boten??? Ju llapazane skizofrene nuk e dini se sikur shqiptaret te mbeteshin te bashkuar dhe pas vdekjes te Skenderbeut, te luftonim sebashku me fqinjet tane dhe gjith shtetet e Europes, pavaresine tone do e festonim jo 100 por 200, 300 apo 400 vjet me pare, dhe me fqinjet do ishim miq te mire. Ju "historiane" turq prej Camerie dhe nje hoxhe plere qe hiqet si konomist nga Kumanova qe leh si nje hiene e ndyre nuk e dijne se ne Shqiptaret duam te jetojme kete jete  ketu, ne kete bote dhe nuk pyesim shume per fene tuaj dhe cmendurirat tuaja. Shqiperet nuk jane si ata te Maqedonise apo camet e Greqise, qe kane mbetur shume prapa njelloj si ne kohen e turkut. Ne e duam Shqiperine si gjithe Europa, ndersa ju e doni si Pakistani. Ne Shqiperi kane punuar shume njeres te squt e perparimtare duke filluar nga rilindasit, me regjimin e E.Hoxhes dhe do vazhdoje ne kete menyre shqiptare, jo halldupc. E.Hoxha ishte i poshter, por ai beri nje gje te mire, ai ju fut me buldozjer kishave, xhamive, teqeve. Ai i cduku nga faqe e dheut kapelat, callmat, turbanet e prifter e hoxhallareve.

Shqiptaret per 50 vjet nuk dinin e nuk pyesnin fare per fene. Ata ishin te gjithe shqiptare pa dallim, martoheshin njeri me tjetrin, gezoheshin bashke dhe varoseshin bashke si shqiptare. Le te marim shembull familjen time. Jemi fis shume te madh, pasardhes te te madhit Gjergj Kastrioti. Ne familjet tona kemi te gjitha fete te bashkuara, jemi martuar krishtere me muslimane, greker, serbe, malazez bashke. Si gjithmone mblidhemi per gezime, festa, martesa, vdekje, jemi bashke, pa dallim feje, jemi shqiptare e flasim vetem nje gjuhe: shqip, nuk dijme turqisht apo arabisht. Ju hoxhallare injorante, ju pseudo/historiane me shkrimet e tuja absurde demaskoni vehten tuaj sa njeres kot e pa vlera jeni. Lexova diku nje "studim" te "historian", bejtexhiut abedin apo tano me titull "aleanca turko/came kunder grekerve dhe shqiptareve te pa bindur." Mendova mos ja u var trastat ketyre shkencetareve te tipit tano rakipi. Ti turku tano je shume injorant! Ti tallesh me pleqte. Si kujton ti dordolec se nuk do plakesh ndonjehere! Apo te eshte mbushur mendja te hedhesh ne ere plackat e barkut, qe te mare allahu ne parajse, ku te presin krahe hapur 72 virgjeresha. Ne shkollen ku ke mesuar Kuranin, kane bere nje korigjim. Ne original eshte vetem nje virgjereshe 72 vjecare. Ajo po te pret ty idiot nga Turqia. Nuk dij se kur e ke vene ne plan ti turku tano rakipi te hedhesh ne ere plackat e barkut, jo per gje por te veme kundragazin, qe mos vjellim dhe te sigurojme femijet ne shtepi qe mos na i vrisni ju kusherinj te Binladenit. Per ju tipa talibanesh si turku tano ka shkrojtur Noli i madh Marshi i barabajt: "0 i çgryer, i zhyer, i vyer për hu, Turp-e-ndot- kundërmonjë s të krusen mbi gju. Dallkaukët, kopukët e turmat pa tru, Zëmër-krund-e- gërdhu: Hosanna, Barabba!  Dhe nje here bashkatdhetaret e mi te nderuar, mos i kushtoni vemendje ketyre zhgaravinave talibane si jazexhiu, nuhiju, tano abedin rakipi etj.

Vellazerisht, Bujar Shehu

(Date: Mercredi 17 Décembre 2008, 17h57, cameria@yahoogroups.com. Zgjodhi për ribotim: Albert Voka)(Vota: 3 . Mesatare: 3.5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora