E enjte, 21.09.2023, 11:22 PM (GMT+1)

Kulturë

Gjon Keka: Gravurë e rrallë e Skënderbeut dhe Donika Kastriotit

E hene, 23.11.2020, 08:34 PM


Mbreti i Arbërisë Gjergj Kastrioti dhe mbretëresha e tij Donika Kastrioti e bija e Princit të njohur Gjergj Arianiti.

(Nga kronika J.B ,S.1543]/Gjon Keka/(Vota: 2 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora